UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 25 stycznia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » 15 przypadków łamania przepisów podczas działań NURD

15 przypadków łamania przepisów podczas działań NURD

15 listopada 2019, 12:06, KPP Sokołów Podlaski, red. MK

Wczoraj sokołowscy policjanci prowadzili akcję "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" która skierowana była na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

Piesi i rowerzyści określani są jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, z uwagi na fakt, że podczas zdarzenia drogowego nie mają pasów bezpieczeństwa i poduszek chroniących przed skutkami uderzenia. To właśnie reprezentanci tej grupy użytkowników drogi w wyniku wypadków drogowych stanowią największą liczbę ofiar.

W związku z tym sokołowscy policjanci prowadzili wczoraj działania "NURD", aby ta tragiczna liczba nie rosła. Policjanci zwracali uwagę na zachowania kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Podczas wczorajszej akcji policjanci odnotowali 15 przypadków niezgodnych z prawem zachowań kierowców wobec pieszych.

Sokołowska policja apeluje do kierujących o ostrożność podczas jazdy i zwracanie uwagi na innych użytkowników drogi, jakimi są piesi i rowerzyści.


asp. Jakub Więsak


Źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski