UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 27 września 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Trening personalny - czym jest i jakie są jego zalety?

Trening personalny - czym jest i jakie są jego zalety?

26 listopada 2019, 10:39, Materiał partnera

Coraz więcej osób w celu prawidłowego zadbania o swoją sylwetkę, decyduje się na współpracę z wykwalifikowanym trenerem personalnym. Sprawdź, na czym polega trening personalny i jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Czym jest trening personalny


Trening personalny to indywidualne zajęcia, które przeprowadzane są pod okiem wykwalifikowanego trenera. Trening zwykle trwa około 60 minut, tak aby można było wykonać serię ćwiczeń niezbędnych do uzyskania wymarzonej sylwetki. Każdy trening personalny powinien zacząć się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z klientem. Konsultacja pozwoli przede wszystkim poznać oczekiwania osoby, która zdecydowała się na skorzystanie z usług trenera. Ponadto rozmowa pozwoli zapoznać się z dotychczasowymi aktywnościami i nawykami zgłaszającej się osoby, podjętymi dotąd działaniami, przebytymi kontuzjami, a także aktualnymi problemami zdrowotnymi, jeśli takowe występują. Trener na tej podstawie będzie w stanie trafnie dostosować plan treningowy. Indywidualny trening pod okiem specjalisty pozwala też zwrócić uwagę ćwiczącego na popełniane błędy, podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń, które nie tylko sprawią, iż trening stanie się nieskuteczny, ale również mogą doprowadzić do wystąpienia kontuzji. Godnym polecenia trenerem personalnym jest na przykład medalista oraz Mistrz Europy i Polski w kulturystyce - Paweł Głuchowski. Z jego ofertą można zapoznać się na stronie internetowej:
https://www.pawelgluchowski.pl/oferta/trening-personalny

Zalety treningu personalnego


Indywidualnie dobrany trening personalny ma bardzo wiele zalet. Najważniejsze plusy takiego rozwiązania to:

- indywidualnie dostosowany trening do aktualnych możliwości ćwiczącego,
- pora dnia treningu dostosowana do dyspozycyjności ćwiczącego,
- ciągła motywacja i rozwiewanie wszelkich wątpliwości,
- ciągłe dopingowanie, które nie pozwala poddać się na jakimkolwiek etapie zmiany nawyków,
- bieżące reagowanie na zmiany zachodzące w organizmie związane z wyglądem sylwetki,
- odpowiednie reagowanie jeśli zmiany się nie pojawiają lub zachodzi regres,
- możliwość korzystania ze specjalistycznej wiedzy osoby wykwalifikowanej, która zwykle poparta jest nawet kilkunastoletnim doświadczeniem.