UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 26 stycznia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » IAS w Warszawie ostrzega przed fałszywymi e-mailami

IAS w Warszawie ostrzega przed fałszywymi e-mailami

23 stycznia 2020, 10:15, IAS w Warszawie, red. Miłosz Magrzyk

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega przed e-mailami informującymi o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej.

Mazowiecka administracja skarbowa nie jest autorem tych e-maili. Jest to kolejne oszustwo, w którym prawdopodobnie chodzi o wyłudzenie danych osobowych.

W e-mailu podana jest informacja, że urząd skarbowy zamierza wszcząć kontrolę, którą wyznaczył na konkretnie wskazany dzień, w związku z brakiem możliwości skontaktowania się z podatnikiem.

IAS w Warszawie prosi o szczególną ostrożność w każdym przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości. Otwieranie załącznika lub wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych nieuprawnionym osobom. Przypominamy także, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych KAS posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl.

Źródło zdjęcia: Ministerstwo Cyfryzacji