UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 15 sierpnia 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Podsumowanie działań "Smog"

Podsumowanie działań "Smog"

1 lutego 2020, 10:22, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

29 stycznia w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. "Smog". Funkcjonariusze zwracali uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

"Smog" to działania ukierunkowane na przeprowadzanie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów. Z ruchu należy również eliminować pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1071 pojazdów, wykonali 8 pomiarów z użyciem analizatora spalin, ujawnili 5 nieprawidłowości w zakresie emisji spalin oraz zatrzymali 4 dowody rejestracyjne w związku z nadmierną emisją spalin przez pojazdy.

Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim