UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 15 sierpnia 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Podpisanie umowy na dofinansowanie linii autobusowych

Podpisanie umowy na dofinansowanie linii autobusowych

8 lutego 2020, 09:58, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim

Podpisana przez powiat umowa o rządowe dofinansowanie, która opiewa na kwotę ponad 517 tys. zł, pozwoli utrzymać siatkę połączeń autobusowych na terenie całego powiatu.

Niewątpliwie dobrą wiadomością dla mieszkańców naszego powiatu jest informacja, że 27 stycznia starosta Elżbieta Sadowska wraz z wicestarostą Ryszardem Domańskim przy kontrasygnacie skarbnik powiatu Iwony Odrobińskiej po wcześniejszym złożeniu odpowiednich wniosków podpisali umowę na dofinansowanie 15 linii autobusowych w ramach ustawy dotyczącej funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Ustawa zakłada, że dofinansowanie może dotyczyć linii, które nie funkcjonowały co najmniej 3 miesiące przed wejściem w życie ustawy, oraz takich linii, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego została zawarta po dniu wejścia w życie ustawy.

Podpisana przez powiat umowa o rządowe dofinansowanie, która opiewa na kwotę ponad 517 tys. zł, pozwoli utrzymać siatkę połączeń autobusowych na terenie całego powiatu mimo braku ich rentowności. Przyczyni się to do zaspokojenia potrzeb lokalnej społeczności w zakresie transportu zbiorowego i da możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy miejscowościami naszego powiatu nawet w dni świąteczne i wolne od pracy oraz w dni, w których inni przewoźnicy nie oferują swoich usług. Jest to bardzo ważne szczególnie dla tych osób, które z różnych względów nie posiadają lub nie są w stanie korzystać z własnego środka transportu. Zachęcamy państwa do korzystania z oferty PKS w Sokołowie Podlaskim.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim