UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: czwartek, 13 sierpnia 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » W trosce o bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczne ferie

12 lutego 2020, 10:41, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii jest dla policjantów priorytetem. Zagrożeń, z którymi mogą zetknąć się odpoczywający uczniowie, jest wiele. Czyhają one na nich nie tylko w miejscach zorganizowanego wypoczynku, ale także w ich najbliższym otoczeniu. Policjanci jeszcze przed feriami rozpoczęli spotkania z dziećmi i ich opiekunami, by w trakcie rozmów uświadomić im, na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać, by czas ferii minął spokojnie i bezpiecznie.

Jak każdego roku, tak i w tym, sokołowscy policjanci przygotowali się do działań związanych z bezpiecznymi feriami. W okresie poprzedzającym przerwę międzysemestralną spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami szkół z terenu powiatu sokołowskiego.

Dzielnicowi wspólnie z profilaktykiem sierż. szt. Dominią Ślepowrońską podczas rozmowy przestrzegli i przypomnieli o potencjalnych zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci podczas ferii. Mówili także o sposobach ich przeciwdziałania. Nie zabrało również ostrzeżeń i rozmowy o konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć z zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Podczas spotkania policjantów mile zaskoczyła wiadomość o tym, że dzieci znają podstawowe zasady bezpieczeństwa, a w szczególności wykazują się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Okazało się również, że dzieci zdają sobie sprawę z konieczności używania elementów odblaskowych.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim