UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 20 września 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Policja zatrzymała nieodpowiedzialnych kierowców

Policja zatrzymała nieodpowiedzialnych kierowców

24 marca 2020, 12:53, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Nie zrażają ich zaostrzone przepisy i związane z nimi wysokie kary grzywny. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto nieodpowiedzialnym kierowców grozi także zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat. Pomimo tego, że prowadzone są intensywne działania prewencyjno-kontrolne, ciągle zdarza się, że ktoś wsiada za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Na słowa uznania zasługuje postawa mieszkanki Sokołowa Podlaskiego, która przyczyniła się do wyeliminowania kolejnego nietrzeźwego kierowcy z dróg powiatu sokołowskiego.

W środę 12 marca w godzinach popołudniowych kobieta, jadąc ul. 550-lecia w Sokołowie Podlaskim, zauważyła pojazd marki Citroen Berlingo. To, co zaobserwowała kobieta, wskazywało, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kobieta o powyższym fakcie powiadomiła policję. Dzięki szybkiej reakcji już po kilku minutach policjanci zatrzymali pojazd do kontroli.

Jak się okazało, kierowca citroena jechał pomimo przebitej przedniej opony. Mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna, 52-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Dzięki wzorowej postawie kobiety pijany kierowca nie zdążył wjechać do centrum miasta.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Na kolejną pochwalę zasługuje postawa mieszkanki gminy Sterdyń. Widząc pijanego kierowcę, powiadomiła policję. Sama próbowała go zatrzymać, jednak mężczyzna odjechał.

W sobotę 14 marca około godziny 13.10 w miejscowości Sterdyń kierujący pojazdem marki Opel Vectra wjechał w skwer przy urzędzie gminy, uszkodził ogrodzenie i odjechał z miejsca. Aby zatrzymać pijanego kierowcę, w okolicę ucieczki zostały skierowane 3 radiowozy. Podczas poszukiwań opla policjanci na trasie Sterdyń - Kosów Lacki, w miejscowości Grądy, znaleźli poszukiwany pojazd oraz kierującego nim 37-letniego mieszkańca powiatu pruszkowskiego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca w wydychanym powietrzu miał prawie 2,5 promila. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie posiadał badań technicznych. Mężczyzna powiedział policjantom, że jechał właśnie do domu. Do miejsca zamieszkania miał jeszcze blisko 150 km. Aż strach pomyśleć, co by się mogło wydarzyć, jakby taki kierowca nie został wyeliminowany z ruchu.

Auto bezmyślnego kierowcy jeszcze nie trafiło na policyjny parking, a policjanci już otrzymali zgłoszenie o zderzeniu pojazdów. Zderzyły się volvo S80 i toyota avensis. Okazało się, że podczas wyprzedzania volvo uderzyło w toyotę. Po zderzeniu toyota odbiła się na przydrożny parking, a kierowca auta marki Volvo przejechał na lewą stronę i uderzył w ogrodzenie posesji. Do szpitala zostało zabranych łącznie 5 osób - kierowca auta marki Volvo i 4 osoby z toyoty.

Od 49-letniego kierowcy pojazdu marki Volvo wyczuwalna była woń alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Niedługo po tym wypadku mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie. Kierujący pojazdem marki Renault Master, znajdując się pod wpływem alkoholu, wjechał w słup trakcji elektrycznej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący, 55-letni mężczyzna, jadąc ul. Wolności od strony ul. Kilińskiego, po dojechaniu do skrzyżowania z ul. Lipową, postanowił w nią skręcić. W trakcie wykonywania skrętu w prawo nie wyrobił się, zjechał na prawe pobocze i uderzył w słup. Na miejscu wymagana była szybka interwencja pogotowia energetycznego, gdyż przełamany słup zagrażał bezpieczeństwu osób. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Apelujemy do wszystkich kierowców o zdrowy rozsądek, bo podczas jazdy w stanie nietrzeźwości narażamy nie tylko swoje życie, ale również zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim osobom, które przyczyniają się do eliminowania nietrzeźwych kierowców z naszych dróg, bardzo dziękujemy.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim