UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 4 grudnia 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Kubek z motywem religijnym - fajny upominek czy nowoczesny kicz?

Kubek z motywem religijnym - fajny upominek czy nowoczesny kicz?

29 maja 2020, 12:09, Tipmedia, artykuł sponsorowany

W przypadku kubków z motywem religijnym, które są przeznaczone dla dzieci, najlepszym wyborem wydają się te z kolorowymi, wesołymi, często komiksowymi lub kreskówkowymi nadrukami. Takie modele doskonale nadają się nawet dla maluchów.

Wśród mało klasycznych dewocjonaliów kubki z nadrukowanym motywem religijnym, chrześcijańskim, wydają się najbardziej uniwersalne i przy tym wyjątkowo praktyczne. Z jednej strony są miłą pamiątką na przykład dla dziecka, ale i funkcjonalnym prezentem dla dorosłych, zwłaszcza że pojemność kubków jest standardowa i doskonale nadaje się do zaparzenia ulubionej herbaty albo kawy.

Co drukuje się na kubkach?

Nie ma żadnych kanonicznych zakazów, które mówiłyby o tym, że nie można wykorzystywać wizerunków świętych albo motywów religijnych w celach nadruku. Dlatego na kubkach religijnych uważanych za rodzaj dewocjonaliów może znaleźć się praktycznie wszystko, od cytatu z Pisma Świętego, wizerunku jakiegoś obrazu z motywem chrześcijańskim a nawet zdjęcia lub obrazu osoby uważanej za świętą. Popularnością zwłaszcza w okresach świątecznych cieszą się kubki ze świętym Mikołajek, choinkami, kurczaczkami lub barankami wielkanocnymi.

Kubki z papieżami

Wśród najpopularniejszych kubków religijnych z oferty https://upominkireligijne.pl/dewocjonalia/kubki-z-motywami-religijnymi królują te z wizerunkami przedstawiającymi papieży. W Polsce najczęściej kupuje się modele z fotografią Jana Pawła II, ale duże zainteresowanie jest też wśród tych z nadrukiem obecnego papieża. I nic dziwnego: taki kubek jest świetnym prezentem dla osoby religijnej lub choćby interesującej się żywotami znanych i sławnych osób ze świata religii. Mogą być też upominkiem z okazji jakiej okrągłej rocznicy związanej z danym papieżem, np. dniem jego urodzin, objęciem urzędu czy kolejnym rokiem pontyfikatu.

Kubki komiksowe

W przypadku kubków z motywem religijnym, które są przeznaczone dla dzieci, najlepszym wyborem wydają się te z kolorowymi, wesołymi, często komiksowymi lub kreskówkowymi nadrukami. Takie modele doskonale nadają się nawet dla maluchów. Wbrew pozorom nie jest to szydzenie z religijności, ale aktualny i ciekawy sposób na to, aby zainteresować dziecko jakimś tematem. Można znaleźć wśród nich kubki przedstawiające chociażby sceny wyjęte prosto z biblijnych opowieści czy z żywotów świętych.