UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 25 stycznia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latka

Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latka

20 czerwca 2020, 11:49, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny przyjął dyżurny sokołowskiej komendy. Kilka godzin później policjanci odnaleźli mężczyznę. Znajdował się na terenie kompleksu leśnego.

W czwartek 11 czerwca br. po godzinie 9.00 dyżurny sokołowskiej komendy przyjął zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mężczyzny. Informacje przekazała rodzina. Z ich relacji wynikało, że poprzedniego dnia mężczyzna pojechał samochodem osobowym marki Volkswagen Golf do kompleksu leśnego na grzyby i zabłądził. Nie mógł odnaleźć drogi powrotnej do zaparkowanego pojazdu. Rodzina przez ponad dobę próbowała się z nim skontaktować i odnaleźć go. Udało im się odnaleźć zaparkowany pojazd 70-latka, lecz po zapadnięciu zmroku musięli przerwać dalsze poszukiwania. W czwartek w godzinach wczesnoporannych mieli ostatni raz kontakt telefoniczny z zaginionym. Mężczyzna nie był stanie określić miejsca swojego położenia. Ostatecznie najbliżsi 70-latka postanowili poinformować policję.

Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia rozpoczęto akcje poszukiwawczą. W działaniach było zaangażowanych wiele służb: 34 strażaków ochotników z terenu powiatu sokołowskiego i powiatu ostrowskiego, 22 sokołowskich policjantów, 6 ostrowskich policjantów, 3 pracowników straży leśnej. Podczas poszukiwań wykorzystany został policyjny dron, pies służbowy, a nawet został zadysponowany śmigłowiec do zadań poszukiwawczych.

Na szczęście po kilku godzinach intensywnych poszukiwań policjanci z Posterunku Policji w Kosowie Lackim odnaleźli 70- latka. Był wyczerpany. Mundurowi dali wodę mężczyźnie, a następnie przekazali go pod opiekę załodze karetki pogotowia.

Sytuacja ta pokazuje, jak niezmiernie ważna jest współpraca wszystkich służb mundurowych. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim