UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 15 sierpnia 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Odwodnienia liniowe - gdzie najlepiej je zastosować?

Odwodnienia liniowe - gdzie najlepiej je zastosować?

6 lipca 2020, 09:36, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Uregulowany poziom wody w gruncie jest bardzo istotny, a szczególnie w miejscach, które są często i regularnie uczęszczane. Nadmiar wilgoci prowadzi do powstawania błota, kałuż oraz podobnych powierzchni, po których poruszanie się jest bardzo utrudnione. O ile gleba potrafi absorbować duże ilości wody, co wspomagane jest przez obecność roślin, to jej skład w środowisku miejskim jest silnie zmodyfikowany, co ogranicza te właściwości.

Problemem jest tutaj nie tylko brak zieleni - z uwagi na duży nakład powierzchni betonowych oraz asfaltowych, nadmiar wody z chodników, podjazdów i ulic po części trafia na skrawki gołej ziemi, pozostawiając jedynie szlam i błoto. Jest to bardzo problematyczne dla osób, które swoje posesje mają bliżej centrum, tyczy się to także parków czy miejskich ogrodów.

Dlaczego odwodnienia liniowe to dobry wybór?

Trudności wywołane technologią mogą zostać naprawione w dokładnie ten sam sposób. Odwodnienia liniowe to wyspecjalizowane systemy, które mają za zadanie odprowadzać ten nieuregulowany nadmiar opadów, co jest rozwiązaniem niezbędnym przy ścisłych formach zabudowy. Z konstrukcyjnego punktu widzenia, są to dość proste elementy, składające się z betonowych lub tworzywowych rynienek. Istotny jest jednak ich montaż i dobór odpowiednich części - nie jest to kwestia, którą powinno się wykonywać na własną rękę.

Nie ulega wątpliwości, że przy zakładaniu odwodnień liniowych, potrzebny będzie udział specjalisty. Woda powinna być właściwie ukierunkowana i odprowadzana zgodnie z planem, a cała instalacja musi być szczelna i prawidłowo zabezpieczona. Warto jednak podkreślić, że jest to usługa, którą często świadczy sam producent tych części - jak wiadomo, na elementach tych najlepiej zna się firma, która je wyprodukowała.

Efektywne zabezpieczenie podjazdów i działek

W zależności od okoliczności odwodnienia liniowe mogą być zastosowane do zabezpieczenia prywatnej posesji. Jeśli ktoś często musi radzić sobie z zalanym podjazdem lub pełną błota działką, jest to zdecydowanie najlepszy sposób na pozbycie się niechcianego nadmiaru wody. Należy pamiętać, że instalacja taka to inwestycja, która będzie sprawować się przez długie lata, co czyni związane z nią koszty naprawdę niewysokimi.

Wnioski nasuwają się same - odwodnienia liniowe po prostu się opłacają. Jeśli tylko ma się taką potrzebę, warto od razu zwrócić się do zaufanego producenta i wprowadzić taką instalację w swoje otoczenie. Efekty są wyraźnie zauważalne, dlatego niemal każdy jest nimi usatysfakcjonowany.

Artykuł powstał we współpracy z: BIELBET https://www.bielbet.pl/.