UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 4 sierpnia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Działalność grupy Speed

Działalność grupy Speed

17 lipca 2020, 09:07, KWP, red. Miłosz Magrzyk

W ubiegłym tygodniu policjanci z grupy Speed ujawnili 1037 wykroczeń, do których doszło na drogach naszego województwa, 732 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 21 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Stróże prawa nałożyli 895 mandatów, a w 25 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 26 praw jazdy oraz 67 dowodów rejestracyjnych, 4 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali pomimo tego, że mieli orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała grupa Speed, która dyscyplinuje kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim