UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 4 sierpnia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Szczęśliwy finał poszukiwań 10-latki

Szczęśliwy finał poszukiwań 10-latki

19 lipca 2020, 10:40, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Kilkudziesięciu policjantów i strażaków wzięło udział w poszukiwaniach 10-latki z gminy Kosów Lacki, która w niedzielę wspólnie z mamą poszła do lasu na jagody. W niespełna godzinę od zgłoszenia dziewczynka została odnaleziona przez policjantów z Posterunku Policji w Kosowie Lackim.

5 lipca w godzinach popołudniowych dyżurny sokołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 10-letniej dziewczynki. Z relacji matki dziecka wynikało, że około godziny 14.00 wspólnie z córką udały się do pobliskiego lasu na jagody. Około godziny 15.30 matka zauważyła, że córki nie ma. Próbowała sama jej szukać, jednak w momencie, gdy okazało się to nieskuteczne, dotarła do pobliskiej miejscowości i powiadomiła policję. Na miejsce zadysponowano kilkudziesięciu policjantów oraz 3 jednostki OSP. Podczas prowadzonych działań poszukiwawczych już godzinę później policjanci z Posterunku w Kosowie Lackim odnaleźli zaginioną dziewczynkę, która znajdowała się około 800 metrów od miejsca, gdzie po raz ostatni widziana była przez matkę. Po przebadaniu jej przez lekarza została przekazana matce.

To już kolejny raz kiedy mundurowi sokołowskiej komendy udowodnili, że można na nich liczyć. Zaangażowanie i wytrwałość w poszukiwaniach przyczyniły się do uratowania życia dziewczynki.

Apelujemy do wszystkich rodziców, aby nie pozostawiali nawet na chwilę swoich pociech bez opieki, szczególnie w lasach oraz nad kompleksami wodnymi.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim