UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 4 sierpnia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Rolniku, zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

Rolniku, zadbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

21 lipca 2020, 11:53, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Już za chwilę żniwa. Na drogach powiatu sokołowskiego będziemy obserwować wzmożony ruch pojazdów rolniczych, w tym kombajnów zbożowych, które są pojazdami wolnobieżnymi i ponadgabarytowymi.

Policja apeluje do rolników o przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas transportu płodów rolnych i zadbanie o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

Przypominamy również i o tym, że kierujący kombajnem ma obowiązek zdemontowania zespołu tnącego, jeśli ma zamiar poruszać się po drogach publicznych. Brak przewożenia tzw. hedera na specjalnym wózku przeznaczonym do jego transportu jest wykroczeniem, za które kierujący może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości do 500 złotych.

Pamiętajmy jednak, że to nie pieniądze są ważne, lecz nasze zdrowie i życie. Dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo. Wszystko po to, by na naszych drogach nie ginęły osoby.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/