UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 27 września 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Grupa Speed cały czas działa

Grupa Speed cały czas działa

14 sierpnia 2020, 13:36, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Wakacje to czas odpoczynku, urlopów oraz przerwy od zajęć szkolnych. Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących przepisów.

Należy pamiętać, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących poruszającymi się takim pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń, których w razie wypadku mogą doznać jego uczestnicy.

Tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi po to, by zwalczać agresywne zachowania na drodze, powstała grupa Speed.

Wakacje to również czas intensywnej pracy mundurowych. W ubiegły piątek na drodze krajowej nr 8 patrole Speed z Mazowsza wspólnie z patrolami z KWP w Białystoku oraz KSP w Warszawie przeprowadziły akcję, której celem były dynamiczne pomiary prędkości na drodze krajowej i monitorowanie kierujących, którzy poruszali się tym ciągiem komunikacyjnym. Okres wakacyjny to czas intensywnych przejazdów oraz znacznie zwiększonego natężenia ruchu drogowego. Właśnie dlatego patrole wyjeżdżają na drogi krajowe i reagują na wszelkie przejawy łamania przepisów drogowych. Bezpieczeństwo na drogach to główny cel i priorytet funkcjonowania patroli Speed.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci grupy Speed z Mazowsza ujawnili 786 wykroczeń, do których doszło na drogach naszego województwa - 527 z tych wykroczeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Zatrzymano także 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 700 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 21 praw jazdy oraz 52 dowody rejestracyjne, 4 pijanych kierowców i 5, którzy kierowali pomimo tego, że mają sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Źródło zdjęcia: KWP