UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 27 września 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Spis rolny 2020. Jakie będą pytania?

Spis rolny 2020. Jakie będą pytania?

18 sierpnia 2020, 13:15, https://spisrolny.gov.pl/, red. Miłosz Magrzyk

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Właśnie dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy, będą dotyczyć danego gospodarstwa rolnego.

Spis rolny zostanie przeprowadzony od 1 września do 30 listopada 2020 r, ale pytania spisowe będą dotyczyć stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Warto poświęcić chwilę na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.

Zakres tematyczny formularza spisowego (działy):

- użytkowanie gruntów;

- powierzchnia zasiewów;

- zwierzęta gospodarskie;

- nawożenie;

- ochrona roślin;

- budynki gospodarskie;

- ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze;

- działalność gospodarcza;

- struktura dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego;

- aktywność ekonomiczna;

- chów i hodowla ryb.

Szczegółowy opis poszczególnych działów można znaleźć pod linkiem https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec#sppb-addon-wrapper-1595423106376.

Ważne!

W spisie nie będzie pytań o majątek rolników ani o wysokość dochodów. W przypadku dochodów wymagane będzie tylko podanie informacji, jaki w przybliżeniu procentowy udział stanowią dochody z prowadzonej działalności rolniczej, działalności pozarolniczej, pracy najemnej i źródeł niezarobkowych, takich jak emerytury i renty.

Więcej informacji o spisie można znaleźć na stronie https://spisrolny.gov.pl.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/