UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 8 maja 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Środki na inwestycję

Środki na inwestycję

7 września 2020, 13:32, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

4 września w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego podpisano umowę na kwotę 11 598 444 zł.

Dzięki aktywności Zarządu Powiatu Sokołowskiego w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje drogowe faktem stała się długo oczekiwana przez mieszkańców powiatu przebudowa drogi powiatowej 3929W na odcinku Sokołów Podlaski - Włodki (kierunek Paprotnia), która objęta jest dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

4 września w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego sfinalizowano starania Zarządu Powiatu Sokołowskiego. Podpisano umowę na kwotę 11 598 444 zł, co stanowi 70% wartości inwestycji, tj. ponad 16 500 000 zł. W imieniu powiatu sokołowskiego, w obecności skarbnik Iwony Odrobińskiej oraz wicestarosty Ryszarda Domańskiego, umowę podpisała starosta Elżbieta Sadowska. W imieniu województwa mazowieckiego podpis pod umową złożył wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Wszystkie niezbędne działania, łącznie z wyłonieniem wykonawcy inwestycji, zostały przeprowadzone na etapie zakwalifikowania i uzyskania promesy na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Warto nadmienić, że powyższa inwestycja weszła już w fazę realizacji, co oznacza, że na powyższym odcinku rozpoczęły się prace budowlane. Gruntowna przebudowa blisko 8,5 km drogi potrwa do listopada 2021 r. Zarząd Powiatu Sokołowskiego wspólnie z partnerami serdecznie dziękują wszystkim użytkownikom za okazaną cierpliwość i wyrozumiałość związaną z powstałymi na tym odcinku drogi utrudnieniami, jednocześnie dokładając wszelkich starań, aby utrudnienia te były dla użytkowników drogi jak najmniej uciążliwe.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim