UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 24 października 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

25 września 2020, 13:13, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci rozpoczęli działania mające na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Zmieniają się warunki atmosferyczne. Ponadto dni są coraz krótsze, a to z kolei ma ogromny wpływ na widoczność na drodze. W warunkach zmniejszonej widoczności szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści.

Akcja ma na celu przypomnienie i uświadomienie pieszych i rowerzystów poruszających się drogą po zmroku o obowiązku, ale przede wszystkim o zaletach, używania elementów odblaskowych.

Mundurowi prowadzili spotkania w szkołach i przedszkolach. Uświadamiali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest to, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Podczas pełnienia służby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim rozdawali kamizelki odblaskowe pieszym oraz rowerzystom poruszającym się po drogach. Pamiętajmy, że noszenie odblasków może uratować nam życie.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim