UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 24 października 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Kolejni nierozsądni kierowcy zostali ukarani

Kolejni nierozsądni kierowcy zostali ukarani

27 września 2020, 13:50, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci z grupy Speed zatrzymali ostatnio prawa jazdy osobom, które w terenie zabudowanym pozwoliły sobie na zbyt wiele.

Sporo pracy mieli mazowieccy funkcjonariusze, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach. Policjanci pojawili się ostatnio w wielu miejscach, by kontrolować prędkość i trzeźwość kierowców. Działania mundurowych potwierdzają, że tego typu akcje są niezwykle ważne i potrzebne.

Funkcjonariusze z grupy Speed ujawnili 1027 wykroczeń, do których doszło na drogach naszego województwa - 753 z tych wykroczeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości (w tym 20 kierujących, którzy przekroczyli prędkość dopuszczalną w obszarze zabudowanym). Stróże prawa nałożyli 909 mandatów, a w 14 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 22 praw jazdy oraz 51 dowodów rejestracyjnych i 6 pijanych kierujących.

Należy pamiętać, że zbyt szybka jazda, jazda niedostosowana do warunków panujących na drodze, to nadal najczęstsza przyczyna drogowych tragedii. Przekroczenie prędkości dopuszczalnej w terenie zabudowanym niesie za sobą ryzyko spowodowania poważnego wypadku, dlatego ci, którzy lekceważą te przepisy, tracą prawo jazdy i 3 miesiące muszą od kierownicy odpocząć.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w celu zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom na drogach powstała grupa Speed, która dyscyplinuje kierowców rażąco naruszających przepisy.Źródło zdjęcia: KWP