UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 24 października 2020

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

1 października 2020, 13:18, KGP, red. Miłosz Magrzyk

Celem działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych dla własnego bezpieczeństwa!

Działania skierowane są głównie do pieszych, z dużym naciskiem na seniorów, czyli grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego i mają na celu promowanie idei noszenia elementów odblaskowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym (zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych) i poza obszarem zabudowanym.

Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego, najpierw oświetlają dół sylwetki pieszego, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej.

Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą stroną drogi - to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze!Źródła zdjęć: KPP w Sokołowie Podlaskim