UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 20 września 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Pomóż tym, którzy potrzebują wsparcia

Pomóż tym, którzy potrzebują wsparcia

30 października 2020, 13:43, Miłosz Magrzyk

O nagłośnienie zbiórki poprosiła nas jedna z czytelniczek. Sprawa dotyczy wsparcia zakupu mobilnego USG.

Jak czytamy na stronie Zrzutka.pl, każda osoba ma teraz możliwość, aby zapewnić spokój i komfort psychiczny małym podopiecznych domowego hospicjum w Siedlcach.

Dzięki tobie dzieci mogą uniknąć pobytu w szpitalu, gdzie narażone są na różnego typu infekcje. Zaoszczędzisz im stresu, bólu i kolejnych łez. Czy nie chciałbyś złagodzić ich cierpienia? Podaruj im tak cenny prezent, jakim jest spokój i bezpieczeństwo. - Domowe hospicjum ma pod opieką 12 nieuleczalnie chorych dzieci, których niestety ciągle przybywa. Istotną kwestię stanowi diagnostyka specjalistyczna, która możliwa jest obecnie wyłącznie w warunkach szpitalnych. Każdy wyjazd powoduje stres oraz problemy związane z transportem i pobytem dziecka w szpitalu, gdzie narażone jest na różnego typu infekcje. Ponadto sytuacja epidemiczna w Polsce jest niesprzyjająca oraz stanowi duże zagrożenie dla chorych dzieci z tego względu, że mają one osłabiony układ odpornościowy. Ratunkiem są nowe mobilne technologie z branży medycznej, takie jak: innowacyjne mobilne USG posiadające głowice USG z aplikacją mobilną. Można je podłączyć bezpośrednio do telefonu lub tableta. Sprzęt umożliwia przeprowadzenie szeregu specjalistycznych badań w warunkach domowych (badania płuc, układu moczowego, jamy brzusznej, naczyń, tkanek miękkich, stawów, narządów położonych powierzchownie, badanie ECHO i FAST). Zakup mobilnego USG to nadzieja i rozwiązanie bardzo istotnych problemów nieuleczalnie chorych dzieci, a także ich rodzin. To nieprawda, że nie ma już nic do zrobienia. Hospicjum to też życie. Liczy się każda chwila - czytamy na stronie Zrzutka.pl.

Wsparcia można udzielić za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/zg58gh.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/