UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 22 stycznia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Nie bądźmy obojętni!

Nie bądźmy obojętni!

25 listopada 2020, 14:30, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Wraz ze spadkiem temperatur policjanci, jak co roku, rozpoczęli działania mające na celu ochronę osób, które mogą być narażone na wychłodzenie.

Każdego roku w sezonie jesienno-zimowym odnotowuje się wiele przypadków zgonów osób, szczególnie tych bezdomnych i samotnych, a przyczyną owych zgonów jest nadmierne wychłodzenie organizmów. Powodem zagrożenia życia osób bezdomnych oraz samotnie mieszkających bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla. Policjanci troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich zdrowia, a nawet życia. Bezdomni nie zważają na to, że większość pustostanów przeznaczonych jest do likwidacji i przebywanie w nich bezpośrednio im zagraża.

Policjanci zwracają się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub dzwoniąc na pogotowie ratunkowe. Pamiętajmy, że nasze zainteresowanie być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy można przekazywać także za pośrednictwem Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać bezdomność jako kategorię zgłoszenia.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/