UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 22 stycznia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Policjanci dyscyplinują kierowców

Policjanci dyscyplinują kierowców

27 listopada 2020, 14:14, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Funkcjonariusze z grupy Speed zwalczają niebezpieczne zachowania na drogach.

Policyjna grupa Speed, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowych z grupy kieruje się głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz gdzie dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon działania funkcjonariuszy nie ogranicza się do terenu jednego powiatu - policjanci starają się pojawiać wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

W ostatnim czasie policjanci ruchu drogowego z mazowieckiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed, zatrzymali kolejnych kierujących, którzy w rażący sposób łamali przepisy ruchu drogowego.

Na terenie powiatu garwolińskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena - w obszarze zabudowanym pędził 108 km/h, a oprócz tego nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewoził pasażera bez zapiętych pasów. Okazało się, że nie posiadał też wymaganych dokumentów. Policjanci ukarali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę mandatami na kwotę 750 zł, a do jego konta zostało dopisanych 16 punktów karnych. Oczywiście stracił również prawo jazdy.

Drugi kierujący, autem marki BMW, w Płocku, przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym 124/50 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 500 zł, 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Kolejny kierujący, jaguarem, na terenie powiaty płockiego, poza obszarem zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość 137/70 km/h. Otrzymał mandat w wysokości 500 zł, a także 10 punktów karnych.

Następny kierujący, już na drogach powiatu radomskiego, wyprzedził policyjny radiowóz na oznakowanym przejściu dla pieszych. Gdy y nie reakcja pieszych, którzy chcieli wejść na przejście, doszł by to tragedii. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 200 zł, a także 10 punktów karnych.

Ostatni kierujący, oplem, 24-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, przekroczył prędkość w Ciechanowie w obszarze zabudowanym o 56 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h,. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i ukarano go mandatem w wysokości 400 zł. Na kierującego nałożono też 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze przypominają: na drodze kierujmy się rozwagą i rozsądkiem. Musimy mieć świadomość, że prowadząc, jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/