UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 22 stycznia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Podzielili się tym, co cenne

Podzielili się tym, co cenne

11 grudnia 2020, 13:34, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Jak ważnym darem dla drugiego człowieka jest krew, wie każdy, komu uratowała ona życie.

Krwi, mimo ogromnego postępu medycyny, nie udało się dotychczas zastąpić żadną inną substancją. Od zawsze była i dalej jest symbolem życia, a jej oddawanie to ogromny dowód ludzkiej solidarności i miłości. W szczególnym i trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa, oddawanie krwi ma jeszcze większe znaczenie ze względu na to, że wśród oczekujących na ratunek znaleźli się również pacjenci chorzy na COVID-19 (w tym przypadku chodzi o osocze). Dzięki osoczu jest możliwe wyprodukowanie leku, który niejednemu ciężko choremu na COVID-19 pacjentowi pomógł odzyskać pełnię zdrowia.

W dniu 7 grudnia na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbyło się wydarzenie pod patronatem honorowym starosty sokołowskiego, zorganizowane przez Fundację ITA działającą przy Sokołowskim SPZOZ oraz przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Siedlcach.

Na apel o oddawanie krwi odpowiedziało łącznie 50 osób, a po przeprowadzeniu niezbędnych badań pobrano ją od 38 ochotników. Wśród krwiodawców znaleźli się mieszkańcy z terenu powiatu sokołowskiego, w tym uczniowie, przedstawiciele służb mundurowych, tj. PSP, OSP, policji, a także wojska. Podczas akcji zdołano zebrać łącznie ponad 17 litrów krwi.

Starosta sokołowski oraz Zarząd Powiatu Sokołowskiego pragną serdecznie podziękować organizatorom, jak również uczestnikom za ofiarność i solidarność z drugim człowiekiem, szczególnie podczas trwania pandemii koronawirusa. Należy podkreślić, że to właśnie postawy takich osób przyczyniają się z całą pewnością do ratowania zdrowia i życia osób chorych. Władze zachęcają też do udziału w akcjach krwiodawstwa, które będą w przyszłości organizowane na terenie powiatu sokołowskiego.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim