UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 22 stycznia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Przebudowa drogi powiatowej

Przebudowa drogi powiatowej

26 grudnia 2020, 13:25, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Wartość robót drogowych wraz z nadzorem inwestorskim wyniesie 3 371 965 zł.

W mijającym 2020 r. dzięki staraniom Zarządu Powiatu Sokołowskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych pozyskano znaczne środki na dofinansowanie inwestycji związanych z infrastrukturą drogową. W dniu 23 grudnia w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie starosta Elżbieta Sadowska oraz wicestarosta Ryszard Domański przy kontrasygnacie skarbnik Iwony Odrobińskiej podpisali kolejną umowę na dofinansowanie w ramach programu zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 4221W na odcinku Sągole - Skibniew - Podawce i przebudowa drogi powiatowej nr 4221W na odcinku Grzymały - Sągole, gm. Kosów Lacki, gm. Sokołów Podlaski". Z ramienia wojewody umowę podpisał wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Wartość robót drogowych wraz z nadzorem inwestorskim wyniesie 3 371 965 zł, z czego dofinansowanie z FDS to 70% kosztów kwalifikowanych - w kwocie 2 297 999 zł. Pozostałe środki - w wysokości 1 073 966 zł - zostały zabezpieczone w budżecie powiatu oraz partnerów, tj. miasta i gminy Kosów Lacki oraz gminy Sokołów Podlaski.

Na pierwszym odcinku drogi będą wykonane następujące prace: poszerzenie istniejącej jezdni do 5,5 m, przebudowa nawierzchni jezdni o długości 1,5 km, budowa poboczy z kruszywa łamanego, budowa zjazdów indywidualnych i publicznych, budowa chodników o długości około 600 m, wymiana przepustu pod koroną drogi, oczyszczenie i odmulenie istniejących rowów drogowych.

Na drugim odcinku drogi zakres prac obejmie wykonanie: jezdni bitumicznej o szerokości 5.5 m i długości 2,17 km, poboczy gruntowych, odwodnienia powierzchniowego do istniejącego rowu oraz poboczy z kruszywa łamanego.

Powyższe zadanie zostanie wykonane przez wyłonionego we wrześniu br. w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcę, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych "Mikst" Sp. z o.o. Plac budowy został już wykonawcy przekazany. Planowany termin ukończenia zadania to listopad 2021 r.Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim