UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 19 lipca 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Dofinansowanie wynagrodzenia dla osób powyżej 50 roku życia

Dofinansowanie wynagrodzenia dla osób powyżej 50 roku życia

11 sierpnia 2014, 13:39, PUP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Ze środków Funduszu Pracy może być przyznane pracodawcy lub przedsiębiorcy dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnionego skierowanego bezrobotnego powyżej 50 roku życia.

W związku z pozyskaniem środków finansowych z rezerwy Funduszu Pracy na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim informuje, iż 05.08.2014r rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie wynagrodzenia dla skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia.

Ze środków Funduszu Pracy może być przyznane pracodawcy lub przedsiębiorcy dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnionego skierowanego bezrobotnego powyżej 50 roku życia.

Dofinansowanie przyznawane jest na pisemny wniosek pracodawcy lub przedsiębiorcy.

Dofinansowanie przysługuje pracodawcy lub przedsiębiorcy przez okres: 12 miesięcy - w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 50 lat, a nie ukończył 60 lat lub 24 miesięcy - w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 60 lat.

Dofinansowanie wynagrodzenia przysługuje w kwocie określonej w umowie, nie wyższej jednak niż połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę miesięcznie obowiązującego w dniu zawarcia umowy, za każdego zatrudnionego bezrobotnego.

Obowiązki pracodawcy lub przedsiębiorcy:

- Dalsze zatrudnienie skierowanego bezrobotnego po upływie okresu przysługiwania dofinansowania wynagrodzenia, odpowiednio przez okres:
- 6 miesięcy w przypadku, gdy dofinansowanie wynagrodzenia trwa 12 miesięcy,
- 12 miesięcy w przypadku, gdy dofinansowanie wynagrodzenia trwa 24 miesiące.
- Zwrot wszystkich otrzymanych środków wraz z odsetkami ustawowymi naliczonymi od całości kwoty otrzymanych środków od dnia wypłaty pierwszego dofinansowania wynagrodzenia, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania, w sytuacji:
- niewywiązania się z warunku utrzymania zatrudnienia skierowanego bezrobotnego w okresie przysługiwania dofinansowania wynagrodzenia,
- niewywiązania się z warunku zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres dalszego zatrudnienia następującego po okresie dofinansowania wynagrodzenia.
- Zwrot 50% łącznej kwoty wypłaconego dofinansowania wynagrodzenia i odsetek ustawowych, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania w sytuacji, gdy utrzyma zatrudnienie skierowanego bezrobotnego przez okres przysługiwania dofinansowania wynagrodzenia oraz przez co najmniej połowę dalszego okresu zatrudnienia, tj. odpowiednio, co najmniej 3 miesiące lub 6 miesięcy.

Pracodawca nie ma obowiązku zwrotu przyznanego dofinansowania wynagrodzenia w sytuacji, gdy:

- W trakcie okresu objętego dofinansowaniem albo przed upływem okresu odpowiednio 6 lub 12 miesięcy zatrudni innego bezrobotnego na miejsce pracy, które zostało zwolnione w wyniku:
- rozwiązania umowy o pracę przez bezrobotnego,
- wygaśnięcia zawartej umowy o pracę,
- rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę na podstawie art. 52 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy;
- Brak jest możliwości skierowania do pracy odpowiedniego bezrobotnego na zwolnione stanowisko pracy, posiadającego kwalifikacje i wymagania, określone przez pracodawcę we wniosku o dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnionego skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia.

Dofinansowanie wynagrodzenia jest udzielane zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis. Dofinansowanie wynagrodzenia może zostać przyznane pracodawcy lub przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2013 r., poz. 672 z późn. zm.).

Podstawa prawna:
Art. 60d ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r., poz. 674 z późn. zm.).

Dofinansowanie przyznawane jest na pisemny wniosek pracodawcy. Wypełnione i podpisane wnioski należy składać w sekretariacie PUP,pok.6 od pon-pt 8:00-16:00 lub pocztą.

Wszelkich dodatkowych informacji i wyjaśnień uzyskać można od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 14.30; telefonicznie, nr tel. 0-25 781 71 39 lub osobiście w siedzibie Urzędu II piętro pok. nr 20.
źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski
  

Czytaj również

Photo

Kosmetyki samochodowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

1 lipca 2024, 06:17

Każdy właściciel samochodu pragnie, aby jego pojazd wyglądał jak najlepiej. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki samochodowe. Mimo że rynek oferuje szeroki wybór produktów, nie każdy wie, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy, jakie kosmetyki są dostępne, jakie mają właściwości oraz jak wybrać te najodpowiedniejsze. Znalezienie dobrej jakości kosmetyków może znacznie zwiększyć komfort użytkowania pojazdu i przedłużyć jego żywotność.

Photo

Jak urządzić kącik rodzinny na tarasie wybierając obiadowe meble ogrodowe?

24 czerwca 2024, 18:59

Dla wielu z nas nie ma niczego przyjemniejszego niż zjedzenie wspólnego posiłku na świeżym powietrzu. Biesiadowanie letnią porą na tarasie nie tylko do siebie zbliża, ale pozwala również na stworzenie sprzyjającej przestrzeni.

Photo

Materace antyalergiczne: Innowacyjne rozwiązania dla zdrowego snu

24 kwietnia 2024, 14:25

Sypialnia jest miejscem, gdzie spędzamy znaczną część naszego życia, a jakość snu odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. Niestety, dla wielu osób, zwłaszcza tych z alergiami, sypialnia może stać się miejscem pełnym ukrytych zagrożeń dla zdrowia. Alergeny, takie jak roztocza, pyłki, pleśnie czy chemikalia zawarte w materacach, mogą wpływać negatywnie na jakość naszego snu oraz prowadzić do różnych reakcji alergicznych. Dlatego też coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na wybór odpowiedniego materaca antyalergicznego, który pomoże stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko snu.