UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 29 listopada 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Dofinansowanie wynagrodzenia dla osób powyżej 50 roku życia

Dofinansowanie wynagrodzenia dla osób powyżej 50 roku życia

11 sierpnia 2014, 13:39, PUP Sokołów Podlaski, red. Agnieszka Pleńska

Ze środków Funduszu Pracy może być przyznane pracodawcy lub przedsiębiorcy dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnionego skierowanego bezrobotnego powyżej 50 roku życia.

W związku z pozyskaniem środków finansowych z rezerwy Funduszu Pracy na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej Powiatowy Urząd Pracy w Sokołowie Podlaskim informuje, iż 05.08.2014r rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie wynagrodzenia dla skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia.

Ze środków Funduszu Pracy może być przyznane pracodawcy lub przedsiębiorcy dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnionego skierowanego bezrobotnego powyżej 50 roku życia.

Dofinansowanie przyznawane jest na pisemny wniosek pracodawcy lub przedsiębiorcy.

Dofinansowanie przysługuje pracodawcy lub przedsiębiorcy przez okres: 12 miesięcy - w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 50 lat, a nie ukończył 60 lat lub 24 miesięcy - w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 60 lat.

Dofinansowanie wynagrodzenia przysługuje w kwocie określonej w umowie, nie wyższej jednak niż połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę miesięcznie obowiązującego w dniu zawarcia umowy, za każdego zatrudnionego bezrobotnego.

Obowiązki pracodawcy lub przedsiębiorcy:

- Dalsze zatrudnienie skierowanego bezrobotnego po upływie okresu przysługiwania dofinansowania wynagrodzenia, odpowiednio przez okres:
- 6 miesięcy w przypadku, gdy dofinansowanie wynagrodzenia trwa 12 miesięcy,
- 12 miesięcy w przypadku, gdy dofinansowanie wynagrodzenia trwa 24 miesiące.
- Zwrot wszystkich otrzymanych środków wraz z odsetkami ustawowymi naliczonymi od całości kwoty otrzymanych środków od dnia wypłaty pierwszego dofinansowania wynagrodzenia, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania, w sytuacji:
- niewywiązania się z warunku utrzymania zatrudnienia skierowanego bezrobotnego w okresie przysługiwania dofinansowania wynagrodzenia,
- niewywiązania się z warunku zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres dalszego zatrudnienia następującego po okresie dofinansowania wynagrodzenia.
- Zwrot 50% łącznej kwoty wypłaconego dofinansowania wynagrodzenia i odsetek ustawowych, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania w sytuacji, gdy utrzyma zatrudnienie skierowanego bezrobotnego przez okres przysługiwania dofinansowania wynagrodzenia oraz przez co najmniej połowę dalszego okresu zatrudnienia, tj. odpowiednio, co najmniej 3 miesiące lub 6 miesięcy.

Pracodawca nie ma obowiązku zwrotu przyznanego dofinansowania wynagrodzenia w sytuacji, gdy:

- W trakcie okresu objętego dofinansowaniem albo przed upływem okresu odpowiednio 6 lub 12 miesięcy zatrudni innego bezrobotnego na miejsce pracy, które zostało zwolnione w wyniku:
- rozwiązania umowy o pracę przez bezrobotnego,
- wygaśnięcia zawartej umowy o pracę,
- rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę na podstawie art. 52 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy;
- Brak jest możliwości skierowania do pracy odpowiedniego bezrobotnego na zwolnione stanowisko pracy, posiadającego kwalifikacje i wymagania, określone przez pracodawcę we wniosku o dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnionego skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 rok życia.

Dofinansowanie wynagrodzenia jest udzielane zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis. Dofinansowanie wynagrodzenia może zostać przyznane pracodawcy lub przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2013 r., poz. 672 z późn. zm.).

Podstawa prawna:
Art. 60d ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r., poz. 674 z późn. zm.).

Dofinansowanie przyznawane jest na pisemny wniosek pracodawcy. Wypełnione i podpisane wnioski należy składać w sekretariacie PUP,pok.6 od pon-pt 8:00-16:00 lub pocztą.

Wszelkich dodatkowych informacji i wyjaśnień uzyskać można od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 14.30; telefonicznie, nr tel. 0-25 781 71 39 lub osobiście w siedzibie Urzędu II piętro pok. nr 20.
źródło zdj. KPP Sokołów Podlaski
  

Czytaj również

Photo

Mata kokosowa - jej wyjątkowe właściwości i możliwości wykorzystania

9 listopada 2023, 15:55

Mata kokosowa to włóknina o wyjątkowych właściwościach. Ten zrobiony z łupin orzecha kokosowego materiał znajduje szerokie zastosowanie. Z powodzeniem jest wykorzystywany w ogrodnictwie, gdzie służy między innymi jako ochrona przeciwchwastowa, czy też skuteczna osłona roślin przed chłodem.

Photo

Jak powinien wyglądać skuteczny brelok reklamowy?

31 października 2023, 18:51

Gadżety reklamowe to dokonały sposób na promowanie marki, jednak warto pamiętać, że upominki dla klientów i kontrahentów powinny nieść ze sobą pewną wartość. Obdarowany z pewnością doceni akcesorium, które będzie czymś więcej, niż nośnikiem reklamy. Warto wybierać uniwersalne i praktyczne gadżety, takie jak breloki reklamowe - sprawdź, który model wzbudza największe zainteresowanie klientów.

Photo

Schody betonowe prefabrykowane - jakie są zalety takiego rozwiązania?

24 sierpnia 2023, 16:11

Schody prefabrykowane to świetna alternatywa do tradycyjnych konstrukcji. Oferują krótki czas montażu, dzięki czemu możliwe jest szybsze zakończenie realizowanej inwestycji. Takie gotowe wyroby nie wymagają pracochłonnych zabiegów. Z tego względu są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, nie tylko pod względem czasu pracy, ale i ceny. Zalet takiego rozwiązania jest jednak znacznie więcej. Doceniają je inwestorzy budujący domy, mieszkania i obiekty o charakterze komercyjnym.