UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 8 maja 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » B2B dla Enova, czyli jak zdobywać e-klientów

B2B dla Enova, czyli jak zdobywać e-klientów

7 stycznia 2021, 14:19, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Każdy, kto działa w branży sprzedażowej, ma jeden zasadniczy cel - musi przyciągnąć do swojej oferty klientów, którzy zainteresują się albo nawet zachwycą jego produktami, a później przemienią ten zachwyt w opłaconą fakturę. Biznes działa wtedy, kiedy zmienia się w szeregi zawartych transakcji.

Oczywiście, jednocześnie można wykorzystywać taki handel do realizowania różnych ambicji - na przykład tych twórczych, jeśli sprzedaje się własne wyroby, samodzielnie wymyślone albo nawet ręcznie sporządzone. I właśnie tej grupie przedsiębiorców szczególnie przyda się techniczne wsparcie, które pomoże im zaoszczędzić cenny czas.

B2B dla Enova - oprogramowanie, które cię wyręczy

Prowadzenie własnego sklepu to cały szereg zajęć, które bardzo się od siebie różnią. Poza wspomnianym przygotowywaniem towarów do sprzedaży, trzeba zająć się jeszcze wieloma dodatkowymi sprawami. Na przykład stworzeniem i prowadzeniem strony internetowej. Tym, żeby produkty zostały odpowiednio zaprezentowane w wirtualnej witrynie i żeby dzięki odpowiedniej reklamie, ta oferta wpadała w oko wielu potencjalnym klientom. W tradycyjnym sklepie tymi zadaniami zajmowałby się zespół pracowników - doświadczonych w wypełnianiu konkretnych obowiązków. Działając w e-commerce można pokusić się o to, żeby o wszystko zatroszczyć się samemu albo żeby bardzo okroić grono współpracowników. Można ich też zamienić na technologicznego pomocnika.

Platforma sprzedażowa to cały zestaw narzędzi, które sprawią prowadzenie wirtualnego biznesu stanie się znacznie prostsze. Takim oprogramowaniem jest na przykład platforma B2B dla Enova (sprawdź tutaj: https://enovab2b.pl), przygotowana z myślą o użytkownikach tego portalu. Z jej wsparciem można samemu zapomnieć o takich zajęciach jak:

- przyjmowanie zamówień klientów

- wysyłanie elektronicznych potwierdzeń

- gromadzenie i porządkowanie danych na temat wszystkich transakcji

- monitorowanie stanów magazynowych

- umawianie kurierów i koordynowanie ich pracy

- zarządzanie poszczególnymi kanałami sprzedaży.

Wszystkie te zajęcia są oczywiście ważne - kluczowe dla dobra sklepu, który dobrze prosperuje. Jednak jednocześnie są to czynności, które właściciela wirtualnego biznesu mogłyby ograbiać z resztek wolnego czasu. Polegając na narzędziach przygotowanych przez platformę, można się przekonać, że e-biznes to także komfort i wygoda dla przedsiębiorcy.

Warto zaznaczyć, że B2B dla Enova stale się rozwija - szuka coraz to nowych sposobów, które ułatwią życie właściciela e-sklepu. Przykładowo, zajmując się przyjmowaniem zamówień jednocześnie monitoruje aktywność klientów. Program notuje, ile czasu konsumenci spędzili na stronie, które oferty oglądali, z których zrezygnowali i jakie produkty najczęściej przyciągają ich uwagę. Na podstawie takich informacji łatwiej później podejmować różne decyzje, istotne dla dalszego rozwoju firmy. W ten sposób platforma jest bardzo wszechstronnym pomocnikiem - wyręczy, podpowie i zainspiruje do kolejnych działań. A przede wszystkim pomoże zyskać czas, potrzebny na wiele twórczych zajęć.