UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 7 marca 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Nie daj się oszukać

Nie daj się oszukać

19 stycznia 2021, 13:49, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Niestety cały czas nie brakuje osób, które w jakiś sposób mogą próbować wyrządzić nam krzywdę.

Kiedy ktoś kontaktuje się z nami za pomocą telefonu, gdy nie widzimy rozmówcy, nie mamy możliwości zweryfikowania, czy podawane przez niego dane są autentyczne. Na tym często korzystają oszuści. Pamiętajmy, aby absolutnie nigdy nie podawać przez telefon haseł i kodów do rachunku bankowego, kwot posiadanych oszczędności, które trzymamy w domu lub w banku. Absolutnie nie wypłacajmy z banku pieniędzy i nie przelewajmy żądanych kwot na wskazany przez kogoś rachunek bankowy, jeśli nie jesteśmy w 100-procentach pewni, z kim mamy do czynienia. Oszuści mogą również namawiać również do zaciągnięcie kredytu. Nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają.

Pamiętajmy, że funkcjonariusze policjanci czy funkcjonariusze CBA itp. nigdy w rozmowie telefonicznej nie informują o prowadzonych działaniach i nie proszą o współpracę polegającą na przekazywania lub przesyłaniu na konto bankowe zgromadzonych oszczędności.

Jeżeli odbierzemy telefon od policjanta czy funkcjonariusza CBA, który poinformuje nas o prowadzonych działaniach i poprosi o współpracę, pamiętajmy, że będzie to próba oszustwa. Przed wybraniem numeru 112, zawsze należy najpierw prawidłowo rozłączyć się z rozmówcą. Nie wdawajmy się w dyskusję z oszustem. Jeżeli nie wiemy, co dalej robić, powiedzmy o dziwnym telefonie bliskiej osobie. Każdy kontakt, gdy podejrzewamy, że może to być próba oszustwa, powinniśmy zgłosić do dyżurnego KPP w Sokołowie Podlaskim pod numerem telefonu: 47 707 42 00 albo 112.

Rozmawiajmy z rodzicami i dziadkami o zagrożeniach. W ten sposób może uda nam się sprawić, że ktoś z nich nie padnie ofiarą oszustwa.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/