UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: niedziela, 7 marca 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Edukacja przede wszystkim

Edukacja przede wszystkim

2 lutego 2021, 13:43, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Jednym ze sposobów najszybszego przyswojenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym są zajęcia praktyczne.

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie komendanta mł. insp. Mariusza Okulusa, przewodniczącego NSZZP KPP w Sokołowie Podlaskim mł. asp. Rafała Podniesińskiego z wójtem gminy Sokołów Podlaski Januszem Kurem, podczas którego gmina w ramach współpracy przekazała funkcjonariuszom Edukacyjne Miasteczko Ruchu Drogowego.

Niemalże każdego dnia funkcjonariusze biorą udział w spotkaniach z dziećmi, prowadząc prelekcje na temat bezpieczeństwa. Jednym z głównych tematów, który poruszany jest z dziećmi i młodzieżą, to tematyka niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli między innymi pieszych i rowerzystów. Omawiane są też zasady poruszania się po drogach publicznych w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu.

Jednym ze sposobów najszybszego przyswojenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym są zajęcia praktyczne, podczas których wykorzystywane są znaki drogowe, sygnalizacja świetlna czy elementy jezdni, na której znajduje się przejście dla pieszych. Jednym z zestawów, które posiada w swoim wyposażeniu wymienione przedmioty, jest tzw. edukacyjne miasteczko.

Już od najmłodszych lat dziecko poprzez zabawę może zapoznawać się i uczyć bezpiecznego zachowania na drodze, poznawania znaków drogowych, a także kolorów sygnalizacji świetlnej.

Jak podkreślił wójt gminy Sokołów Podlaski ,,niezwykle ważne jest bezpieczeństwo naszych dzieci" i aby było to możliwe bardzo ważna jest współpraca, bowiem ,,dbanie o bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas zadaniem wspólnym. Wspomagając policję, wspomagamy tym samym naszych mieszkańców i ich bezpieczeństwo".

Komendant powiatowy policji w Sokołowie Podlaskim podziękował wójtowi za wsparcie w działalności profilaktycznej oraz współpracę, która układa się na bardzo wysokim poziomie.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim