UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 19 czerwca 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Z Internetu korzystaj ostrożnie. Nie daj się oszukać

Z Internetu korzystaj ostrożnie. Nie daj się oszukać

20 lutego 2021, 14:13, KGP, red. Miłosz Magrzyk

Cyberprzestrzeń to z jednej strony miejsce oferujące wiele dobrodziejstw, z drugiej zaś wiążące się z wieloma niebezpieczeństwami.

Internet to obecnie medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z "częściową wirtualizacją" naszego życia - wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość... Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.

Cyberprzestępcy w 99% przypadkach wykorzystują nieuwagę, pośpiech i naiwność ludzką, a nie zaawansowane oprogramowanie czy nowe technologie! Internet tak jak każde inne miejsce nie powinien zwalniać z czujności i zachowania zdrowego rozsądku, gdyż tak, jak nie uwierzymy, że w życiu realnym nikt obcy nie przekaże nam fortuny, tak samo w Internecie nie powinniśmy wierzyć w "nadzwyczajne okazje"! Lepiej stracić trzy niepewne okazje, niż raz dać się oszukać.

Przestrzegając kilku podstawowych zasad, można ustrzec się przed przykrymi następstwami nieuczciwej aktywności różnych oszustów. Zasady te można znaleźć pod linkiem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wsk/aktualnosci/51161,Kompendium-jak-nie-dac-sie-oszukac-w-Internecie.html.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/