UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 12 kwietnia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » XXI sesja Rady Powiatu Sokołowskiego

XXI sesja Rady Powiatu Sokołowskiego

11 marca 2021, 11:05, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Sesja odbyła się w drugiej połowie lutego. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa została przeprowadzona w zdalnym trybie obradowania.

Po otwarciu obrad przez przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego złożono wnioski do porządku obrad. Zarząd Powiatu Sokołowskiego zawnioskował, aby jako 12 oraz 13 punkt porządku obrad wprowadzić 2 projekty uchwał, tj. projekt Uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowej dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej "Sokołów" w Sokołowie Podlaskim SA na rok 2021, oraz projekt Uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej powiatu sokołowskiego na 2021 r. Po przyjęciu powyższych wniosków bezwzględną większością głosów przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk przeszedł do kolejnych punktów porządku obrad, a mianowicie:

3. Przedstawienia sprawozdania starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz informacji z działalności Zarządu Powiatu za okres międzysesyjny.

4. Przedstawienia sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2020 r.

5. Przedstawienia sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez powiat sokołowski - za rok 2020.

6. Przedstawienia sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim za 2020 rok.

7. Przedstawienia sprawozdania z efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie sokołowskim za rok 2020.

8. Podjęcia Uchwały w sprawie przyjęcia Powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczej na lata 2021-2023.

9. Podjęcia Uchwały w sprawie podniesienia wysokości wynagrodzenia dla rodziny zastępczej zawodowej oraz prowadzących rodzinny dom dziecka.

10. Podjęcia Uchwały w sprawie przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargi na uchwałę Rady Powiatu Sokołowskiego wraz z odpowiedzią na skargę.

11. Podjęcia Uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych.

12. Podjęcia Uchwały uchylającej Uchwałę w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowej dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej "Sokołów" w Sokołowie Podlaskim SA na rok 2021.

13.Podjęcia Uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej powiatu sokołowskiego na 2021 rok.

14. Przedstawienia sprawozdań z prac komisji stałych Rady Powiatu Sokołowskiego za 2020 r.

W kolejnych punktach porządku obrad przyszedł czas na wolne wnioski i oświadczenia radnych oraz sprawy różne. Następnie przyjęto protokół z XX sesji Rady Powiatu Sokołowskiego, po czym przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego zamknął sesję.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim