UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 12 kwietnia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Nowa winda w SPZOZ w Sokołowie Podlaskim służy pacjentom

Nowa winda w SPZOZ w Sokołowie Podlaskim służy pacjentom

13 marca 2021, 14:16, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Po uzyskaniu decyzji Urzędu Dozoru Technicznego zezwalającej na eksploatację urządzenia w dniu 22 lutego odbyło się symboliczne przekazanie nowej, bezpiecznej windy.

W październiku ubiegłego roku Zarząd Powiatu Sokołowskiego otrzymał od dyrekcji SPZOZ informację o uszkodzonej windzie w budynku lecznictwa otwartego sokołowskiego szpitala obsługującej poradnie diagnostyczne oraz leczenie ambulatoryjne. Po analizie zaistniałej sytuacji podjął działania w celu znalezienia i zabezpieczenia niezbędnych środków finansowych w budżecie powiatu na 2021 r. sprawę z windą związaną.

W dniu 18 grudnia podczas XIX sesji Rady Powiatu Sokołowskiego radni podjęli Uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu powiatu sokołowskiego na 2021 rok, w której zabezpieczone zostały środki finansowe w postaci dotacji celowej w wysokości 180 tys. zł na wymianę uszkodzonej windy. Niezwłocznie po przekazaniu informacji do dyrekcji SPZOZ podjęto działania zmierzające do wyłonienia wykonawcy i przystąpienia do realizacji inwestycji.

Przedmiot zamówienia obejmował: dostawę i instalację windy osobowej o udźwigu 500 kg/6 osób z 8 przystankami wraz z niezbędnym osprzętem oraz dokonanie montażu z uruchomieniem w miejscu windy zdemontowanej, demontaż istniejącej windy i jej utylizację z pozostawieniem klocków (obciążników) przeciwwagi do wykorzystania w nowym urządzeniu, opracowanie dokumentacji projektowo-montażowej dźwigu zgodnie z wymaganiami Urzędu Dozoru Technicznego, uzyskanie wszelkich niezbędnych i wymaganych przepisami prawa uzgodnień, w tym akceptacji Urzędu Dozoru Technicznego na wymianę dźwigu oraz opracowanie dokumentacji powykonawczej, przygotowanie szybu windowego do montażu dźwigu osobowego poprzez jego oczyszczenie, naprawę tynków, przygotowanie do malowania, malowanie, wymianę oświetlenia w celu uzyskania wymaganego natężenia oświetlenia w szybie windowym oraz montaż drabinki w podszybiu, wykonanie wszelkich wymaganych prac w szybie i maszynowni oraz na ościeżach i posadzce wokół wymienionych drzwi szybowych, rozruch dostarczonego i zamontowanego dźwigu i rejestrację dźwigu i dopuszczenie do użytkowania przez Urząd Dozoru Technicznego.

Efektem powyższych działań jest zastąpienie starej, wysłużonej i wyeksploatowanej windy nowym urządzeniem. Po uzyskaniu decyzji Urzędu Dozoru Technicznego zezwalającej na eksploatację urządzenia w dniu 22 lutego odbyło się symboliczne przekazanie nowej, bezpiecznej windy do użytkowania wszystkim pacjentom oraz pracownikom SPZOZ w Sokołowie Podlaskim.

W przekazaniu udział wzięli: starosta Elżbieta Sadowska, wicestarosta Ryszard Domański, członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego Marek Ratyński, przewodnicząca Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Urszula Krzymowska, dyrektor SPZOZ Maria Sikorska wraz z pracownikami. Starosta podkreśliła, że przeprowadzenie powyższej inwestycji było priorytetem dla Zarządu Powiatu Sokołowskiego, szczególnie ze względu na potrzeby pacjentów niepełnosprawnych i starszych oraz wszystkich, którzy nie mogą poruszać się o własnych siłach i muszą korzystać z windy, aby dotrzeć do poradni, m.in. rehabilitacyjnych. Serdecznie podziękowała radnym za przekazanie niezbędnych środków na wykonanie windy i życzyła bezpiecznego, bezawaryjnego użytkowania sprzętu. Wartość inwestycji wyniosła ponad 178 tys. zł i została w całości sfinansowana z dotacji przekazanej szpitalowi przez powiat sokołowski.



Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim