UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 12 kwietnia 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Podpisano umowę między powiatem a Caritasem Diecezji Drohiczyńskiej

Podpisano umowę między powiatem a Caritasem Diecezji Drohiczyńskiej

19 marca 2021, 10:46, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Dzieci umieszczone w domu dziecka pod nazwą "Rafael" uzyskają całodobową opiekę oraz zaspokojenie potrzeb bytowych, rozwojowych i społecznych.

W dniu 12 marca 2021 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim starosta Elżbieta Sadowska wraz z wicestarostą Ryszardem Domańskim przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Iwony Odrobińskiej oraz w obecności dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim Katarzyny Surowskiej podpisali umowę pomiędzy powiatem sokołowskim a Caritasem Diecezji Drohiczyńskiej reprezentowanym przez dyrektora ks. dra Łukasza Gołębiewskiego na prowadzenie na terenie powiatu sokołowskiego całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego dla 14 wychowanków.

Misją placówki jest stworzenie dzieciom miejsca, w którym będzie panowała rodzinna atmosfera, pełna radości i szczęścia. Wszelkie podejmowane działania będą skupione na wszechstronnym rozwoju młodych ludzi - tak, aby mogli oni rozwijać swoje talenty i pasje oraz patrzeć z nadzieją w przyszłość i odnaleźć się w dorosłym życiu.

Ks. dr Łukasz Gołębiewski podkreślił, iż jest to pierwsza tego typu placówka prowadzona przez Caritas na terenie diecezji drohiczyńskiej. Obiekt posiada pokoje jedno-i dwuosobowe, łazienki, kuchnię z miejscem do przygotowywania posiłków, jadalnię, pralnię z suszarnią, wspólną przestrzeń mieszkaniową do wypoczynku (pokój telewizyjny, siłownię, świetlicę wyposażoną w miejsca do odrabiania lekcji oraz multimedia) i jest monitorowany.

Dom dziecka "Rafael" znajduje się w miejscowości Wyrozęby-Podawce w sąsiedztwie wpisanego do rejestru zabytków zespołu obiektów towarzyszących kościołowi parafialnemu pw. św. Trójcy. W miejscowości znajdują się: publiczna szkoła podstawowa, kościół parafialny, wiejski ośrodek zdrowia, punkt apteczny, ochotnicza straż pożarna, sklepy spożywczo-przemysłowe itp. Placówka spełnia wszelkie wymagane standardy dla tego typu jednostek.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim