UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 25 maja 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Wysadzili bankomat, by ukraść z niego pieniądze

Wysadzili bankomat, by ukraść z niego pieniądze

9 kwietnia 2021, 10:35, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Sprawcy pod osłoną nocy przyjechali autem przed sieć sklepów na terenie Sokołowa Podlaskiego. Przy pomocy łomu pokonali pierwsze zabezpieczenie bankomatu, a następnie go wysadzili. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli. Po wysadzeniu bankomatu włamywaczom nie udało się otworzyć kasetki z gotówką. Uszkodzony bankomat pozostał na miejscu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia usiłowania kradzieży z włamaniem natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawców. Na miejscu przestępstwa przez wiele godzin pracowała Grupa Dochodzeniowo-Śledcza. Doświadczenie policyjnych techników i staranność prowadzonych czynności pozwoliły na znalezienie i zabezpieczenie śladów, które później miały istotny wpływ na przebieg sprawy.

Następnego dnia po zdarzeniu kryminalni sokołowskiej komendy zatrzymali mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. W lesie ujawnili porzucony samochód, który służył do popełnienia przestępstwa. Daewoo było oblane benzyną. W wyniku poczynionych ustaleń i zebranych dowodów dwaj bracia (21 lat i 32 lata) usłyszeli zarzuty włamania do bankomatu i usiłowania kradzieży pieniędzy oraz umyślnego zniszczenia bankomatu.

Mężczyźni nie przyznali się do zarzutów, jednak zebrane dowody przyczyniły się do tego, że sąd na wniosek prokuratora wobec braci zastosował tymczasowy areszt. Po kilku miesiącach pracy funkcjonariuszy zebrany materiał dowodowy oraz opinie biegłych wskazywały jednoznacznie, że przestępstwa mogli dopuścić się zatrzymani bracia. Podejrzani po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/