UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 19 października 2021

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Chcesz pomagać innym? Wstąp w szeregi Policji

Chcesz pomagać innym? Wstąp w szeregi Policji

13 kwietnia 2021, 13:35, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Służba ta jest służbą dla społeczeństwa - wymagającą zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. W codziennej pracy policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna.

Zawód policjanta jest służbą i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, a także chęci robienia w życiu czegoś pożytecznego oraz pracowania na rzecz społeczeństwa. Należy brać pod uwagę, że ta droga zawodowa może rzutować na całe życie i niejednokrotnie trzeba mierzyć się na niej z wyzwaniami. Podejmując taką służbę, trzeba być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres. Jednocześnie jest to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy, bywa bezcenna.

Wybierając swoją przyszłość, warto wiedzieć, że Policja oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju, a także uzupełniania swojego wykształcenia na poziomie studiów różnego stopnia i w ramach szkoleń specjalistycznych. Pisząc o predyspozycjach, oprócz tych podstawowych, wymienionych wcześniej, odpowiednio będą wykorzystane także bardzo indywidualne. Konkretną ścieżkę kariery można bowiem wybrać w różnych dziedzinach.

Chcesz pomagać innym. Wstąp szeregi! Planowane przyjęcia do służby w Policji w 2021 roku to, oprócz 23 lutego, jeszcze: 20 kwietnia, 13 lipca, 15 września, 3 listopada i 30 grudnia.

Każdy, kto rozważa służbę wśród szeregów funkcjonariuszy, może odpowiedzi na swoje pytania znaleźć na stronach internetowych lub w bezpośrednim kontakcie z pracownikami wydziałów kadr najbliższej dla siebie komendy wojewódzkiej, miejskiej czy powiatowej.Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/