UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: środa, 25 maja 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Wsparcie uczniów, rodziców i nauczycieli

Wsparcie uczniów, rodziców i nauczycieli

26 maja 2021, 11:08, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Okres edukacji zdalnej wynikający z sytuacji epidemicznej związanej z wirusem SARS CoV-2 przyczynił się do licznych zmian w codziennym funkcjonowaniu.

Najpewniej każdemu z nas - dzieciom i dorosłym - towarzyszy myśl o powrocie do tzw. normalnego życia, sprzed czasu pandemii. I tak po długim okresie kształcenia zdalnego, uczniowie mają możliwość wejść do swojej szkoły, klasy; spotkać się bezpośrednio z rówieśnikami i nauczycielami. Prawdopodobnie wszyscy nauczyciele mają świadomość, iż w życiu dzieci i młodzieży, w okresie kształcenia na odległość, mogły pojawić się nowe sytuacje, które nie zawsze były dla nich łatwe, przyjemne i zrozumiałe. Zadbajmy zatem o stan emocjonalny i odbudowanie relacji między uczniami, jak i między uczniami i nauczycielami oraz rodzicami.

W trosce o zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży, ich rodziców i nauczycieli pracownicy Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim przygotowali działania służące wzmocnieniu współpracy z kadrą szkół i placówek w zakresie podniesienia jakości wsparcia psychologiczno-pedagogicznego po powrocie do szkół, głównie dotyczące problemów zdrowia psychicznego dzieci/uczniów. Działania te obejmują konsultacje ze specjalistami z poradni dotyczące wyników przeprowadzonej diagnozy na terenie szkoły i zaplanowanie działań adekwatnych do rozpoznanych potrzeb oraz uzyskanie potrzebnego wsparcia dzieci, rodziców i nauczycieli.

Terminy dodatkowych dyżurów w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej to: piątek 28 maja 2021 r. godz. 13.00-17.00, 2 czerwca 2021 r. godz. 15.00-19.00, 9 czerwca 2021 r. godz. 15.00-19.00 i 11 czerwca 2021 r. godz. 13.00-17.00, oraz stały dyżur telefoniczny 797992478 od 8.00 do 21.00 cały tydzień - do 25 czerwca br.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim