UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Długi weekend na drogach Mazowsza

Długi weekend na drogach Mazowsza

8 czerwca 2021, 18:15, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Na drogach województwa mazowieckiego o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. W tym okresie policjanci zatrzymali aż 105 nietrzeźwych kierujących. Zarejestrowano 35 wypadków.

Od 2 do 6 czerwca mazowiecka drogówka prowadziła działania związane z Bożym Ciałem. Funkcjonariusze ruchu drogowego byli obecni na ulicach miast, gmin i innych trasach województwa mazowieckiego. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Nie obyło się bez mandatów nakładanych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym. Przez cały długi weekend funkcjonariusze zatrzymali 105 nietrzeźwych kierujących.

W tym czasie doszło do 35 wypadków, w których zginęły 4 osoby (2020 rok - 26 wypadków i 2 ofiary śmiertelne), a 41 osób zostało rannych (2020 - 32).

Policjantów można było spotkać w miejscach występowania znacznych spowolnień i utrudnień, nie tylko związanych z wyjazdami rekreacyjnymi, ale również z obchodami Bożego Ciała. W przypadku dużych niedogodności funkcjonariusze ręcznie kierowali ruchem.

Policjanci w trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego - kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista - miał równe szanse na drodze, a także, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas. W dalszym ciągu niezwykle częstymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i "na trzeciego", a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych.Źródło zdjęcia: KWP