UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Premier Mateusz Morawiecki odwiedził bazę LPR w Sokołowie Podlaskim

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził bazę LPR w Sokołowie Podlaskim

26 czerwca 2021, 19:40, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

14 czerwca premier Mateusz Morawiecki przybył z wizytą do sokołowskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W spotkaniu, które z ramienia wojewody mazowieckiego poprowadziła kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, wzięli udział między innymi: wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, starosta Elżbieta Sadowska, wicestarosta Ryszard Domański, członkowie Zarządu Powiatu Sokołowskiego, przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, zastępca burmistrza miasta Sokołów Podlaski, wójtowie gmin: Ceranów, Repki i Sterdyń, i dyrekcja sokołowskiego SPZOZ. Na spotkanie zostały zaproszone również media.

Premier Mateusz Morawiecki tuż po przybyciu do bazy HEMS wraz z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską, starostą Elżbietą Sadowską oraz dyrektorem LPR Robertem Gałązkowskim skierowali kroki na platformę startową, gdzie obejrzeli stacjonujący w Sokołowie Podlaskim śmigłowiec Ratownik 19. Następnie Premier obejrzał pomieszczenia oraz rozmawiał z ratownikami. Wszyscy zgromadzeni byli również świadkami startu śmigłowca, który w trakcie spotkania otrzymał wezwanie i udał się na akcję ratunkową.

Następnym punktem wizyty był krótki briefing prasowy, podczas którego premier odniósł się do funkcjonowania bazy. Podkreślił, że jest ona niezwykle istotną częścią całego systemu ratownictwa, jednostką, która w zeszłym roku udawała się na akcje 400 razy. Prezes Rady Ministrów podziękował wiceministrowi zdrowia Waldemarowi Krasce, który odpowiada za LPR i ratownictwo medyczne. Zapowiedział również dalszą rozbudowę istniejącego systemu baz lotniczych na terenie kraju.

Słowa podziękowania premier Mateusz Morawiecki skierował także do wszystkich pracujących na rzecz służby zdrowia, dziękował za wysiłek, który prowadzi do coraz wyższego profesjonalizmu. Podziękował pracownikom, którzy niejednokrotnie pod dużą presją oraz w bardzo trudnych warunkach z poświęceniem ratują ludzkie zdrowie i życie. Zapowiedział również, że rząd zrobi wszystko, aby kluczowy filar, którym jest służba zdrowia, rozwijał się, był odpowiednio finansowany oraz posiadał wysokiej jakości sprzęt i zasoby kadrowe. Stwierdził, że cały system ochrony zdrowia jest niezwykle istotny dla obecnego rządu i zapowiedział, że w najbliższych dwóch latach w ramach programu "Polski Ład" na służbę zdrowia zostanie przeznaczone 6 procent polskiego PKB. Po briefingu premier Morawiecki rozmawiał przez chwilę ze zgromadzonymi gośćmi, po czym udał się w dalszą podróż.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim