UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Wysokie temperatury! Nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym, zamkniętym samochodzie

Wysokie temperatury! Nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym, zamkniętym samochodzie

13 lipca 2021, 18:46, Policja, red. Miłosz Magrzyk

Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza sokołowscy policjanci apelują o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy, aby w żadnym przypadku nie pozostawiać dzieci w rozgrzanym i zamkniętym samochodzie.

Wysokie temperatury powietrza,w przeszłości nie raz przynosiły wiele przypadków narażenia osób wymagających opieki, przede wszystkim dzieci, na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Aby zapobiec tragediom, policjanci apelują o zdrowy rozsądek i ostrożność.

Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach: nie pozostawiajmy ich w zamkniętych i nagrzanych samochodach. Takie postępowanie bezpośrednio naraża ich życie! Nie zapominajmy też o zwierzętach, bo one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia!

Pamiętajmy, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka bądź czworonoga w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu, włącznie z wybiciem szyby.

Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś bezmyślnie pozostawia w rozgrzanym samochodzie swoje dziecko lub zwierzę. Reagujmy! O sytuacji poinformujmy miejscową policję czy inne służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Słoneczna pogoda i wysokie temperatury niekorzystnie wpływają również na samopoczucie kierowców. Często tracą oni czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje na drodze stają się opóźnione, w wyniku czego dochodzi do zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładźmy na zasadę ograniczonego zaufania: kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami.Źródło zdjęcia: Policja