UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Najlepsi lokalni hodowcy bydła mlecznego

Najlepsi lokalni hodowcy bydła mlecznego

20 lipca 2021, 19:42, Gmina Sokołów Podlaski, red. Miłosz Magrzyk

14 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie z hodowcami bydła z terenu powiatu sokołowskiego, na którym zostały podsumowane wyniki oceny wartości użytkowej bydła osiągnięte w 2020 roku.

W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka - Region Oceny Parzniew, a także wójtowie, w tym wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur, najlepsi hodowcy bydła z terenu powiatu sokołowskiego oraz przedstawiciele jednostek współpracujących z hodowcami.

Głównym tematem spotkania było przedstawienie wyników prowadzenia oceny wartości użytkowej bydła mlecznego uzyskanych w 2020 roku. Powiat sokołowski zajmuje znaczące miejsce w hodowli bydła zarówno w województwie mazowieckim, jak i w kraju.

Wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur trzem najlepszym hodowcom z terenu gminy Sokołów Podlaski wręczył pamiątkowe dyplomy oraz talony w podziękowaniu za bardzo ciężką pracę, trud włożony w uzyskanie tak dobrych wyników w produkcji mleka.

I miejsce: Alina Strus - zam. Brzozów-Kolonia,

II miejsce: Marek Pogorzelski - zam. Kostki,

III miejsce: Piotr Grudziński - zam. Podkupientyn.

Gmina wszystkim hodowcom jeszcze raz serdecznie gratuluje znakomitych osiągnięć hodowlanych oraz życzy dalszych sukcesów!Źródło zdjęcia: gmina Sokołów Podlaski