UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim

Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim

31 lipca 2021, 14:08, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

23 lipca br. o 13.00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odbył się apel z okazji obchodów Święta Policji. Sokołowscy policjanci uroczyście obchodzili 102. rocznicę powstania Policji Państwowej. Podczas uroczystego apelu mianowano policjantów na wyższe stopnie policyjne.

Uroczysty apel z okazji obchodów Święta Policji rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości nadkom. Krzysztofa Sochę komendantowi insp. Mariuszowi Okulusowi. Następnie odegrany został hymn. Jako pierwszy przemawiał gospodarz uroczystości, komendant insp. Mariusz Okulus. Pogratulował awansu policjantom, złożył im serdeczne życzenia z okazji Święta Policji i podziękował za pełną zaangażowania i poświęcenia codzienną służbę, jak również za profesjonalizm w wykonywaniu codziennych obowiązków. Podziękowania skierowane zostały również do innych pracowników komendy, bez których wsparcia realizacja ustawowych zadań formacji byłaby praktycznie niemożliwa.

Po odczytaniu rozkazów personalnych komendant insp. Mariusz Okulus w asyście I zastępcy mł. insp. dr Moniki Sokołowskiej wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W sumie awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 28 funkcjonariuszy.

Po nadaniu awansów głos zabrał uczestniczący w uroczystości doradca ministra spraw wewnętrznych i administracji dr Wiktor Klimiuk, który odczytał, a następnie przekazał na ręce komendanta list ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, skierowany do funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Za pracę na rzecz bezpieczeństwa powiatu sokołowskiego oraz dotychczasową współpracę podziękowała policjantom również starosta powiatu sokołowskiego Elżbieta Sadowska. Po zakończeniu uroczystości Święta Policji symbolicznie otwarto wyremontowany parking na placu komendy.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim