UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Mazowieccy policjanci w czasie wakacji kontrolowali autokary

Mazowieccy policjanci w czasie wakacji kontrolowali autokary

2 września 2021, 18:50, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Ponad 500 autobusów przewożących dzieci i młodzież sprawdzili w czasie minionych wakacji policjanci wydziałów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych garnizonu mazowieckiego. Uniemożliwili jazdę autobusów (autokarów) w pięciu przypadkach i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

Jak zawsze, w czasie wakacji policjanci drogówki zauważają wzmożony ruchu pojazdów związany z wyjazdami na letni wypoczynek. Dla policjantów jest to zawsze czas wytężonej pracy. Kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego pojazdów, zwłaszcza autokarów przewożących dzieci. Do podstawowych zadań policjantów drogówki należała w tym okresie kontrola autokarów (autobusów). Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Kontrolowali kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych dokumentów. Sprawdzali też, czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

W czasie tegorocznych wakacji policjanci ruchu drogowego skontrolowali 528 autobusów, z czego 190 w wyznaczonych miejscach do kontroli. W czasie kontroli policjanci stwierdzili 4 usterki i zatrzymali 4 dowody rejestracyjne. Policjanci uniemożliwili jazdę autobusów w pięciu przypadkach.

I tak, na terenie powiatu węgrowskiego stwierdzono w czasie kontroli wycieki płynów eksploatacyjnych, powiat zwoleński (wskazanie drogomierza podczas kontroli było niższe niż podczas ostatnich badań technicznych), pow. przasnyski (brak badań technicznych autobusu), pow. przysuski (pęknięta szyba czołowa autobusu), pow. zwoleński (niesprawny hamulec awaryjny i awaria źródła światła mijania przedniego).Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/