UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Czym się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?

16 października 2021, 18:46, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Powietrze w polskich domach, szczególnie w sezonie grzewczym, pozostawia wiele do życzenia. Niestety mimo rosnącej świadomości ludzi nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie diametralnie zmienić.

Skutki złej jakości powietrza, którym oddychamy na co dzień, są coraz bardziej odczuwalne. Jesteśmy znacznie bardziej narażeni na infekcje dróg oddechowych, jak np. zapalenie płuc czy oskrzeli. Szczególnie narażone będą osoby starsze oraz niemowlęta, dzieci i alergicy, czyli całkiem spora grupa. Oczyszczacze powietrza okazują się doskonałym i skutecznym orężem w walce ze słabą jakością powietrza. Jakie są zalety oczyszczaczy powietrza i jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Odpowiedzi na pytania w poniższym artykule.

Dlaczego warto mieć oczyszczacz powietrza?Nie musimy być osobą starszą, niemowlakiem czy alergikiem, żeby cieszyć się czystym powietrzem we własnym domu czy mieszkaniu. Oczyszczacz powietrza to urządzenie dobre dla wszystkich, ponieważ jakość powietrza, jakim oddychamy, wpływa na nas wszystkich. Oczywiście wyżej wspomniane grupy osób jeszcze bardziej odczuwają negatywne skutki nieczystego powietrza, ale zdecydowanie takie lepszej jakości należy się nam wszystkim.

Jakie są największe zalety oczyszczaczy powietrza?Znaczna poprawa jakości powietrza (dobry oczyszczacz powietrza jest w stanie odfiltrować tzw. pyły niskiej emisji nawet w 99,97 procentach, w tym te stanowiące największe zagrożenie dla organizmu ludzkiego pyłów PM 2.5 i PM 10),

Ograniczenie alergenów (jeśli jesteśmy alergikami, z pewnością doceniamy to, że oczyszczacz powietrza jest w stanie zniwelować zawartość alergenów w powietrzu, dzięki temu dużo łatwiej się oddycha oraz zasypia),

Nawilżanie powietrza, czyli dwa w jednym (jeśli w naszym mieszkaniu panuje suche powietrze, dobrze jest je nawilżyć. Jeśli wybierzemy model oczyszczacza z funkcją nawilżania, przy jednym urządzeniu zyskujemy aż dwie funkcje: oczyszczanie i nawilżanie powietrza),

Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów (nieprzyjemne zapachy w domu mogą być udręką, szczególnie zimą, kiedy wietrzenie mieszkania nie jest tak możliwe i skuteczne jak w innych porach roku. Ratunkiem jest również oczyszczacz powietrza, który będzie w stanie nieprzyjemne zapachy zniwelować).

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?Wybierając swój pierwszy oczyszczacz powietrza, warto zajrzeć do sprawdzonego sklepu, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że produkt jest najwyższej jakości, będzie posiadał gwarancję, a w sklepie możemy liczyć na profesjonalne doradztwo. Zatem, wracając do kwestii, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, nie będzie tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Warto przede wszystkim odpowiedzieć na dwa poniższe pytania, aby wybrać dobrze:

Po pierwsze: jakiej wielkości jest pomieszczenie, w którym będzie stał oczyszczacz powietrza?

Po drugie: jakie zanieczyszczania chcemy, aby odfiltrował?

Rozwijając podpunkt pierwszy, musimy zastanowić się jak duże jest pomieszczenie, w którym ma pracować urządzenie, aby oczyszczanie było maksymalnie skuteczne. Może np. okazać się, że oczyszczacz, który wybraliśmy z myślą o niewielkiej sypialni, nie da rady pracować równie dobrze w naszym salonie. Warto także zwrócić uwagę na wydajność oczyszczania.

Natomiast jeśli chodzi o to, jakie zanieczyszczania mają zostać odfiltrowane, wybór również może być inny. Jeśli zależy nam na odfiltrowaniu zanieczyszczeń smogowych, doskonale sprawdzi się oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA, jeśli jednak zależy nam dodatkowo na usunięciu bakterii i wirusów oraz nieprzyjemnych zapachów, musimy wybrać taki model, który będzie miał funkcję jonizacji powietrza.

Na jakie inne parametry zwrócić uwagę?Oczywiście wygląd. Jeśli urządzenie ma być wyeksponowane, łatwość obsługi, np. specjalna aplikacja mobilna, zużycie energii, głośność czy dodatkowa funkcja nawilżania. Wybór zawsze można skonsultować ze sprzedawcą w sprawdzonym sklepie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl.