UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Nowe łóżka służą pacjentom sokołowskiego szpitala

Nowe łóżka służą pacjentom sokołowskiego szpitala

16 października 2021, 19:44, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Łóżko jest podstawowym i niezwykle ważnym elementem infrastruktury medycznej każdego szpitala. To na nim osoby chore dochodzą do zdrowia, niejednokrotnie przez bardzo długi czas. Dlatego ważne jest, aby było ono wygodne, ergonomiczne oraz dawało możliwość wielu konfiguracji, co ułatwia pracę personelowi i daje komfort pacjentom przebywającym w placówce.

11 października w Sokołowskim SP ZOZ odbyło się symboliczne przekazanie nowych łóżek szpitalnych pochodzących z zasobów Ministerstwa Zdrowia. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wiceminister zdrowia, senator RP Waldemar Kraska. W przekazaniu wzięli również: udział starosta Elżbieta Sadowska, dyrektor SP ZOZ Maria Sikorska, p.o. zastępca dyrektora do spraw lecznictwa lek. Robert Najfeld oraz przewodnicząca Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Urszula Krzymowska.

Do sokołowskiej placówki medycznej dotarł w ostatnim czasie transport 200 łóżek szpitalnych elektrycznych 4- segmentowych o wartości blisko 1,6 mln zł i 10 wózków do przewożenia chorych, o wartości 2 389 zł każde. Dodatkowo na Oddział Intensywnej Terapii trafiły 4 specjalistyczne łóżka z systemem pomiaru masy ciała, a koszt jednego to ponad 19 tys. zł.

Podczas wizyty dyrektor SP ZOZ podziękowała wiceministrowi, senatorowi RP Waldemarowi Krasce za zaangażowanie w sprawy szpitala i wsparcie oraz Andrzejowi Żółkowskiemu, właścicielowi firmy Ziółek-Logistyka, za pomoc w transporcie łóżek.

Wiceminister zdrowia w towarzystwie starosty oraz dyrekcji odwiedził również poszczególne oddziały szpitalne, tj. OIT, chirurgię, pediatrię, oddział wewnętrzny oraz neurologię i rehabilitację, gdzie rozmawiał z ordynatorami, lekarzami oraz personelem o potrzebach poszczególnych oddziałów, wykonanych dotychczas inwestycjach oraz o bieżących problemach, z którymi zmaga się personel szpitala.

W ostatnich latach widać, jak mocno zmienia się sokołowski SP ZOZ, w którym powstał między innymi nowoczesny SOR. Na poszczególnych oddziałach wykonywane są remonty, placówka dzięki wsparciu pochodzącemu z różnych źródeł, również z Ministerstwa Zdrowia, zaopatrywana jest w nowoczesną aparaturę, która zwiększa możliwości diagnostyczne i lecznicze sokołowskiej jednostki medycznej. Zarówno Zarządowi Powiatu, a także dyrekcji zależy, aby szpital był ważnym punktem na mapie placówek medycznych Mazowsza. Z tego miejsca władze powiatu serdecznie dziękują wiceministrowi zdrowia, senatorowi Waldemarowi Krasce za osobiste zaangażowanie w sprawy SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim oraz wszystkim, którzy okazali szpitalowi wsparcie w trudnym czasie COVID-19. Władze powiatu dziękują również całemu personelowi placówki, który codziennie wykonuje ciężką i pełną poświęcenia pracę, by było można skutecznie diagnozować, leczyć i nieść pomoc chorym.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim