[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 19 kwietnia 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » V Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Szachach

V Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Szachach

20 października 2021, 15:44, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

10 października w budynku sokołowskiej pływalni po raz piąty szachiści zagrali o tytuły szachowych mistrzów powiatu sokołowskiego. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: dorośli, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12.

Patronat honorowy nad turniejem, zorganizowanym przez Sokołowskie Towarzystwo Szachowe, objęła starosta Elżbieta Sadowska, a nagrody dla wszystkich zawodników ufundował powiat sokołowski.

W zawodach zwyciężył Przemysław Stępniak z Kotunia, który w siedmiu rundach zdobył 6,5 punktu. Drugie miejsce zajął sokołowianin Józef Flaziński (5,5 punktu), a na trzecim i czwartym miejscu z dorobkiem 5 punktów uplasowali się młodzicy dwunastoletni Bartosz Choromański z Węgrowa i dziewięcioletni Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego. Puchary za zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali zawodnicy: Bartosz Choromański (juniorzy do lat 12), Paweł Nasiłowski (juniorzy do lat 18) oraz Przemysław Stępniak (w kategorii Dorośli). Z nagrody dla najmłodszego zawodnika ucieszył się ośmioletni Miłosz Strus.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim