UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Gogle wirtualnej rzeczywistości i inne nowoczesne technologie - jak mogą znaleźć się w szkołach?

Gogle wirtualnej rzeczywistości i inne nowoczesne technologie - jak mogą znaleźć się w szkołach?

30 października 2021, 15:13, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Dzisiejsza młodzież jest już przyzwyczajona do technologii i nie wyobraża sobie bez nich życia. O ile jeszcze starsze osoby wykorzystują ją do kontaktu z najbliższymi czy też oglądania różnych treści, to dla młodych jest to cały świat. Dzięki takim technologiom rozwijają się, a przede wszystkim też może ona wpływać na ich karierę.

Obecnie od młodego pracownika bardzo często oczekuje się dobrej obsługi komputera oraz różnych programów. Wirtualna rzeczywistość jest czymś, co może również zawitać w szkołach. Jak wygląda taki proces? Można się o tym dowiedzieć z poniższego artykułu.

Nowoczesne technologie w szkołachMłodzież już od wielu lat w szkołach korzysta z komputerów, jednak często są już one wysłużone i nieprzystające do obecnej rzeczywistości. Wyposażenie szkół powinno diametralnie ulec zmianie. Szkoły powinny ukierunkować się na model kreatywnej nauki. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim można postawić na gogle wirtualnej rzeczywistości (VR), które sprawią, że młody człowiek zobaczy otaczający go świat w zupełnie innej perspektywie. Poprawi to jego chęci do nauki i zobaczy, że lekcje wcale nie muszą być prowadzone w sposób nudny i niepobudzający ciekawości.

Prawdziwa wirtualna pracownia może jeszcze zawierać takie sprzęty jak: roboty, drukarki 3D i pakiety laboratoriów przyszłości (mikrokontrolery, aparaty, stacje lutownicze, mikrofony).

Nauka prowadzona w taki sposób daje większe szanse w przyszłości na to, aby młodzieniec zainteresował się technologią, a laboratorium przyszłości VR znacznie to ułatwi.

Czy można uzyskać na to dofinansowanie?Oczywiście, że tak. Trudno sobie wyobrazić, aby polskie szkoły w pełni sfinansowały sobie same nowoczesne produkty. Polski rząd przeznaczył miliard złotych na wyposażenie szkół w prawdziwe laboratoria przyszłości https://aktin.pl/towar/lista/323/laboratoria-przyszlosci. W pierwszej kolejności wsparcie mogą otrzymać placówki samorządowe, a następnie szkoły niepubliczne.

Warto w paru słowach powiedzieć o schemacie dofinansowania tego przedsięwzięcia jakim jest laboratorium przyszłości. Sam program jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 12 tysięcy szkół w naszym kraju otrzyma wsparcie, które pomoże rozwinąć takie pracownie.

Finansowe wsparcie wygląda następująco:- 30 000 złotych - w przypadku szkół do 100 uczniów (jest ich 5168, a uczy się w nich 292 457 uczniów),

- 60 000 złotych - w przypadku szkół od 101 do 200 uczniów (jest ich 3492, a uczy się w nich 495 017 uczniów),

- 70 000 złotych - w przypadku szkół od 201 do 234 uczniów (jest ich 659, a uczy się w nich 142 467 uczniów),

- 300 złotych na ucznia - w przypadku szkół od 235 uczniów (jest ich 4678, a uczy się w nich 2 131 451 uczniów).

Wsparcie można uzyskać poprzez zgłoszenie wniosku do organów prowadzących, które następnie zgłoszą się o pomoc do wojewody. Dużym plusem jest przeprowadzenie całego procesu poprzez formularze elektroniczne, co znacznie go przyspieszy. Nie dość, że wnioski na wyposażenie szkół będą sprawdzane natychmiastowo, to w dodatku takie wsparcie będzie realizowane bez wkładu własnego, co znacznie pomoże szkołom.