UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 sierpnia 2022

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Klasa mundurowa z Szarej gościem w sokołowskiej komendzie

Klasa mundurowa z Szarej gościem w sokołowskiej komendzie

30 października 2021, 15:41, KPP w Sokołowie Poldaskim, red. Miłosz Magrzyk

25 października 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim przybyli zaproszeni uczniowie klas mundurowych. Komenda od lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, która w 2014 roku jako pierwsza w powiecie zapoczątkowała promowanie profili mundurowych w szkołach średnich, tworząc m.in. klasę policyjną.

Młodzież z klas mundurowych jest bardzo zainteresowana pracą wykonywaną przez policję, dlatego też uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych wraz z funkcjonariuszami z KPP w Sokołowie Podlaskim. Młodzież została przywitana przez komendanta insp. Mariusza Okulusa, który następnie podziękował za liczne przybycie oraz podkreślił, jak satysfakcjonująca jest praca w Policji. Jednocześnie komendant przekazał, że praca w tej formacji nie wygląda tak jak niejednokrotnie jest ona przedstawiana na filmach akcji czy w popularnych serialach telewizyjnych. Dodał też, że na sukces, oprócz ciężkiej pracy, składają się doświadczenie oraz niejednokrotnie poświęcenie.

Podczas spotkania uczniowie poznali strukturę komendy, a także przedstawione zostały im środki przymusu bezpośredniego, które wykorzystywane są przez policjantów podczas pełnienia codziennej służby. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak wygląda umundurowanie oraz wyposażenie policjanta podczas sytuacji wyjątkowych, takich jak zabezpieczenie imprez masowych czy meczów. Bardzo ciekawym dla uczniów było również zetknięcie się z miejscem pracy oficera dyżurnego. Została przedstawiona im także specyfika pracy na tym stanowisku. W przyszłości planowane są kolejne spotkania z młodzieżą z klas mundurowych, która swą przyszłość wiąże ze wstąpieniem w szeregi Policji. Podczas przyszłych spotkań zostaną poruszone inne tematy, np. kwestie rekrutacji i omówienie poszczególnych etapów przyjęcia kandydata do służby.

Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim dziękuje uczniom i dyrekcji z ZS nr 1 za długoletnią współpracę i zaangażowanie w promowanie formacji.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Poldaskim