UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: sobota, 25 marca 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Pomoc potrzebującym Ukraińcom

Pomoc potrzebującym Ukraińcom

8 marca 2022, 19:07, KPP w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

Z funduszy zebranych podczas zbiórki funkcjonariusze z KPP w Sokołowie Podlaskim zakupili wyposażenie dla Ukraińców wracających do swojego kraju, by walczyć.

Aby nie pozostać objętym na cierpienie ludzi, oraz tragedię, którą przeżywają na co dzień nasi wschodni sąsiedzi, lokalna policja postanowiła zaangażować się w potrzebną im pomoc. W Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zorganizowano zbiórkę pieniędzy, do której przyłączyli się zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni. W trakcie zbiórki dowiedzieli się o grupie Ukraińców, którzy wracają do swojej ojczyzny, aby walczyć o jej wyzwolenie, jednak nie mają odpowiedniego wyposażenia. Z części uzbieranych pieniędzy można było zakupić niezbędny im ekwipunek. Na rzecz wspomnianej grupy zostały przekazane zakupione nowe buty taktyczne, odzież termoaktywna, śpiwór, rękawice taktyczne, skarpety oraz kominy. Jeden z policjantów oddał swoje nowe, nieużywane buty, by przydały się komuś podczas walki z nieprzyjacielem. Reszta funduszy będzie przeznaczona na dalszą pomoc Ukraińcom mieszkającym na terenie naszego powiatu w zależności od potrzeb.

Policjanci nie ukrywają, że heroiczna postawa mężczyzn, którzy wracają do swojej ojczyzny, aby o nią walczyć, budzi w nich ogromny szacunek. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do mieszkańców powiatu:

Wiele osób jest zaangażowanych w pomoc, gdyż nie chcą przejść obojętnie w obliczu tej tragedii. Jak wiemy, jest organizowanych wiele zbiórek pieniędzy, z których fundusze mają być przekazane potrzebującym uchodźcom bądź im rodzinom na Ukrainie. Pamiętajmy, aby dokładnie weryfikować zbiórki, na które przekazujemy pieniądze. Nieszczęście to niestety okoliczność sprzyjająca również oszustom internetowym.Źródło zdjęcia: KPP w Sokołowie Podlaskim