UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 3 października 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Nowy komendant powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim

Nowy komendant powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim

6 kwietnia 2022, 19:17, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, red. Miłosz Magrzyk

1 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczystość, podczas której odczytany został akt powołania z dniem 1 kwietnia bryg. Pawła Dmowskiego na stanowisko nowego komendanta powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim.

W wydarzeniu udział wzięli między innymi: przedstawiciele samorządów z terenu powiatu sokołowskiego, przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażą pożarną, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Wojciech Wicherski, wiceprezes powiatowych struktur OSP, poprzedni komendanci powiatowi PSP Tomasz Wilk, Roman Malinowski oraz Józef Panasz, komendant powiatowy policji w Sokołowie Podlaskim Mariusz Okulus, strażacy i pracownicy sokołowskiej komendy.

Odczytany został list gratulacyjny wiceministra zdrowia, senatora RP Waldemara Kraski, który z racji pełnionych obowiązków nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystości.

Powiat sokołowski reprezentowali starosta Elżbieta Sadowska oraz wicestarosta Ryszard Domański. Starosta w imieniu Zarządu Powiatu pogratulowała bryg. Pawłowi Dmowskiemu objęcia stanowiska komendanta i zadeklarowała wsparcie, jak również otwartość powiatu sokołowskiego na wzajemną współpracę. Gratulacje złożyli samorządowcy z terenu powiatu sokołowskiego.

Bryg. Paweł Dmowski urodził się 26.09.1978 r. w Sokołowie Podlaskim. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął jako słuchacz podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w roku 1997. Po ukończeniu szkoły w 2001 r. i uzyskaniu tytułu inżyniera pożarnictwa w stopniu młodszego kapitana został skierowany do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, gdzie rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. W roku 2003 ukończył studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość w zakresie ekonomii i organizacji ratownictwa. W latach 2004-2006 pełnił służbę na stanowiskach: młodszego specjalisty, a następnie specjalisty. 1.11.2006 r. został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany. Następnie od dnia 15 czerwca 2011 r. pełnił służbę na stanowisku dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sokołowie Podlaskim. Od 19.02.2022 r. pełnił obowiązki komendanta powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim. 1.04.2022 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim.

Za wzorową służbę komendant był wielokrotnie nagradzany i odznaczony m.in.:

- Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa (2015 r.),

- Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę (2017 r.),

- Dyplomem komendanta głównego (2020 r.),

- Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej (2020 r.).Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim