UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 5 grudnia 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Konkurs

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Konkurs

2 maja 2022, 18:51, KPP w Sokołowie Podlaskim / A. Borowska, red. Miłosz Magrzyk

W kwietniu uczniowie z powiatu sokołowskiego przystąpili do powiatowych eliminacji do konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Z kolejnym etapem konkursu laureaci zmierzyli się 28 kwietnia: na regionalnych eliminacjach w Zbuczynie.

W Zespole Szkół w Sabniach odbył się konkurs Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, w którym wzięło udział 7 szkół z powiatu sokołowskiego. Zadaniem KPP w Sokołowie Podlaskim było przygotowanie i przeprowadzenie testu wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Dzieci były podzielone na dwie grupy wiekowe, dlatego też rozwiązywały różne testy w zależności od wieku. Wśród uczestników konkursu wyłoniono po trzy drużyny z każdej grupy wiekowej, które najlepiej poradziły sobie z testem.

Najlepszą punktację z młodszej grupy uzyskał Zespół Oświatowy w Grochowie Szlacheckim, natomiast ze starszej grupy Zespół Szkół w Sterdyni. Wójt gminy Sabnie Ireneusz Wyszyński wręczył upominki dla uczestników konkursu, których grupy przeszły do kwalifikacji regionalnych. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokołowie Podlaskim podinsp. Zbigniew Pilip serdecznie podziękował za przybycie wszystkim uczestnikom oraz pogratulował opiekunom dobrego przygotowania dzieci do trudnego testu. Słowa uznania należy również skierować w stronę dyrekcji ZS w Sabniach, która podjęła się przeprowadzenia tego konkursu, oraz laureatów.

Należy zwrócić uwagę, jak ważne jest wpajanie od najmłodszych lat zasad bezpieczeństwa oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Jest to proces kreowania odpowiedzialnych i znających przepisy uczestników ruchu drogowego, w tym przyszłych kierowców.

  

Czytaj również

Photo

Mata kokosowa - jej wyjątkowe właściwości i możliwości wykorzystania

9 listopada 2023, 15:55

Mata kokosowa to włóknina o wyjątkowych właściwościach. Ten zrobiony z łupin orzecha kokosowego materiał znajduje szerokie zastosowanie. Z powodzeniem jest wykorzystywany w ogrodnictwie, gdzie służy między innymi jako ochrona przeciwchwastowa, czy też skuteczna osłona roślin przed chłodem.

Photo

Jak powinien wyglądać skuteczny brelok reklamowy?

31 października 2023, 18:51

Gadżety reklamowe to dokonały sposób na promowanie marki, jednak warto pamiętać, że upominki dla klientów i kontrahentów powinny nieść ze sobą pewną wartość. Obdarowany z pewnością doceni akcesorium, które będzie czymś więcej, niż nośnikiem reklamy. Warto wybierać uniwersalne i praktyczne gadżety, takie jak breloki reklamowe - sprawdź, który model wzbudza największe zainteresowanie klientów.

Photo

Schody betonowe prefabrykowane - jakie są zalety takiego rozwiązania?

24 sierpnia 2023, 16:11

Schody prefabrykowane to świetna alternatywa do tradycyjnych konstrukcji. Oferują krótki czas montażu, dzięki czemu możliwe jest szybsze zakończenie realizowanej inwestycji. Takie gotowe wyroby nie wymagają pracochłonnych zabiegów. Z tego względu są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, nie tylko pod względem czasu pracy, ale i ceny. Zalet takiego rozwiązania jest jednak znacznie więcej. Doceniają je inwestorzy budujący domy, mieszkania i obiekty o charakterze komercyjnym.