UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: wtorek, 3 października 2023

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Dzień Patriotyczny w Grochowie

Dzień Patriotyczny w Grochowie

19 maja 2022, 18:21, SP w Grochowie, red. Miłosz Magrzyk

Maj jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków. Pierwsze trzy dni upływają nam na obchodach trzech ważnych świąt: Międzynarodowego Święta Pracy, obchodzonego nie tylko w Polsce, ale i na świecie, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja i Narodowego Święta Trzeciego Maja, upamiętniającego przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

Konstytucja 3 maja to jeden z symboli niepodległości naszego kraju oraz świadectwo wielkiego patriotyzmu jej twórców. Właśnie dlatego 4 maja Szkoła Podstawowa w Grochowie Szlacheckim obchodziła Dzień Patriotyczny. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, poświęcony majowym wydarzeniom z roku 1791. Zaproszono też wszystkich do wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych podczas patriotycznego karaoke.

Szkolne uroczystości uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Maria Koc - senator RP - absolwenta szkoły w Grochowie, Janusz Kur - wójt gminy Sokołów Podlaski, Ewa Waszkiewicz - zastępca wójta gminy Sokołów Podlaski, Wiesław Żelazowski - radny gminy Sokołów Podlaski, Piotr Żaboklicki - sołtys wsi Grochów, oraz przedstawiciele Rady Rodziców, Aneta Wiśniewska i Monika Kondraciuk.

Senator Maria Koc przekazała Szkole Podstawowej w Grochowie reprint Konstytucji 3 maja. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądał ten ważny dokument.

Następnym punktem programu była gra terenowa Spotkania z przeszłością, w czasie której uczestnicy rozwiązywali zadania związane z historią naszego kraju.

Dla każdego z uczestników ten wspólnie spędzony czas był czasem refleksji i dumy z bycia Polakiem.Źródło zdjęcia: SP w Grochowie