UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 19 lipca 2024

SokołówPodlaski24 » Wiadomości » Dzień Patriotyczny w Grochowie

Dzień Patriotyczny w Grochowie

19 maja 2022, 18:21, SP w Grochowie, red. Miłosz Magrzyk

Maj jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków. Pierwsze trzy dni upływają nam na obchodach trzech ważnych świąt: Międzynarodowego Święta Pracy, obchodzonego nie tylko w Polsce, ale i na świecie, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja i Narodowego Święta Trzeciego Maja, upamiętniającego przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

Konstytucja 3 maja to jeden z symboli niepodległości naszego kraju oraz świadectwo wielkiego patriotyzmu jej twórców. Właśnie dlatego 4 maja Szkoła Podstawowa w Grochowie Szlacheckim obchodziła Dzień Patriotyczny. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, poświęcony majowym wydarzeniom z roku 1791. Zaproszono też wszystkich do wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych podczas patriotycznego karaoke.

Szkolne uroczystości uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Maria Koc - senator RP - absolwenta szkoły w Grochowie, Janusz Kur - wójt gminy Sokołów Podlaski, Ewa Waszkiewicz - zastępca wójta gminy Sokołów Podlaski, Wiesław Żelazowski - radny gminy Sokołów Podlaski, Piotr Żaboklicki - sołtys wsi Grochów, oraz przedstawiciele Rady Rodziców, Aneta Wiśniewska i Monika Kondraciuk.

Senator Maria Koc przekazała Szkole Podstawowej w Grochowie reprint Konstytucji 3 maja. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądał ten ważny dokument.

Następnym punktem programu była gra terenowa Spotkania z przeszłością, w czasie której uczestnicy rozwiązywali zadania związane z historią naszego kraju.

Dla każdego z uczestników ten wspólnie spędzony czas był czasem refleksji i dumy z bycia Polakiem.Źródło zdjęcia: SP w Grochowie
  

Czytaj również

Photo

Kosmetyki samochodowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

1 lipca 2024, 06:17

Każdy właściciel samochodu pragnie, aby jego pojazd wyglądał jak najlepiej. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki samochodowe. Mimo że rynek oferuje szeroki wybór produktów, nie każdy wie, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. W tym artykule dokładnie przeanalizujemy, jakie kosmetyki są dostępne, jakie mają właściwości oraz jak wybrać te najodpowiedniejsze. Znalezienie dobrej jakości kosmetyków może znacznie zwiększyć komfort użytkowania pojazdu i przedłużyć jego żywotność.

Photo

Jak urządzić kącik rodzinny na tarasie wybierając obiadowe meble ogrodowe?

24 czerwca 2024, 18:59

Dla wielu z nas nie ma niczego przyjemniejszego niż zjedzenie wspólnego posiłku na świeżym powietrzu. Biesiadowanie letnią porą na tarasie nie tylko do siebie zbliża, ale pozwala również na stworzenie sprzyjającej przestrzeni.

Photo

Materace antyalergiczne: Innowacyjne rozwiązania dla zdrowego snu

24 kwietnia 2024, 14:25

Sypialnia jest miejscem, gdzie spędzamy znaczną część naszego życia, a jakość snu odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. Niestety, dla wielu osób, zwłaszcza tych z alergiami, sypialnia może stać się miejscem pełnym ukrytych zagrożeń dla zdrowia. Alergeny, takie jak roztocza, pyłki, pleśnie czy chemikalia zawarte w materacach, mogą wpływać negatywnie na jakość naszego snu oraz prowadzić do różnych reakcji alergicznych. Dlatego też coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na wybór odpowiedniego materaca antyalergicznego, który pomoże stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko snu.